Skocz do zawartości

[tubeless] taśma


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępie, wiem że tego typu tematów jest sporo, ale raz że mają już po kilka lat, a dwa że nie znalazłem opinii o taśmie Muc-off. 

 

Chciałbym przerobić swoje koła (merida comp, wew. 20mm) na tubeless razem z oponami Vittoria TNT. Utknąłem na wyborze taśmy. Rozważam:

 

- vittoria 20mm - przystępna cena, ale w sklepach piszą żeby owinąć dwa razy no i martwię się czy nie za wąska. Na stronie producenta nic takiego nie jest napisane. Ktoś może się wypowiedzieć?

- Gorilla - spotkałem kilka wpisów o tym że przykleja się do opony razem z płynem Stansa którego chcę użyć. Czy można temu jakoś zapobiec? Może węższy pas nakleić?

- Stans notubes - 21mm, minus to cena

- Muc-off - 21mm, jak wyżej

 

Jeśli już mam zapłacić za dedykowaną to chciałbym wybrać jak najlepszy produkt. Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taśmę Vittoria, ale używam dętek. Widziałem tylko fabryczną taśmę WTB, ale ta Vittoria wydaje mi się o tyle dziwna, że jest dość sztywna i strasznie szeleszcząca. Nie wiem czy tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
7 godzin temu, hawkeye napisał:

nie znalazłem opinii o taśmie Muc-off. 

Mówisz - masz. Taśma sztywna, mocna, nierozciągalna. Ciężko się ją zakłada by nie było pod nią bąbli ale za to jest trwała. Ja zwykle zakładam koło w rower zaciskam hamulec tak by koło sie obracało z wyraźnym oporem i wtedy nawijam takie taśmy.  Nadaje się pod koła szosowe do cieśnień ok 8bar. Jest tez bardzo dobra do kół enduro z piankowym insertem w dużych rozmiarach, ponieważ bardzo ciężko się składa takie koła i łatwo łyżkami lub też samą opona uszkodzić taśmę. 

Zazwyczaj używamy taśmy e13 (e-thirteen) bo jest elastyczna i szybka z montażu jednak na duże obciążenia nie wskazana. 

6 godzin temu, skom25 napisał:

Ogólnie się przyjęło, że powinno być 4-5 mm więcej.

Tak bo jak się ma miękką taśmę przy zrzucaniu opony z rantu, taśma potrafi być tak sponiewierana ze trzeba nawijać nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...