Skocz do zawartości

[tarcza hamulcowa] problem z ocieraniem o klocki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a mianowicie

wymieniłem klocki na nowe , zakupiłem nową tarcze i niestety tarcza ociera delikatnie o klocki 

Próbowałem regulować ale bez skutku

Dodatkowo jest to druga nowa tarcza jaką kupiłem i dokładnie jest tak samo więc nie sądze że to może być jej wina

Zauważyłem też że szczególnie słychać to przy obciążeniu 

Czy możliwe że centrowanie koła  może pomóc?  W czym szukać przyczyny?

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, michal.p5 napisał:

tłoczki cofnąłem , trze właśnie tylko w jednym miejscu , gdy kręce kołem na sucho to prawie tego nie słychać , słychać za to gdy poprostu na nim jadę.

Na szybko mozesz sprobowac jeszcze poluzowac zacisk, zacisnac klamke, i na zacisnietej klamce dociagnac obie sruby zacisku, tylko rownomiernie obie na raz, a nie jedna na max a oozniej druga, bo...pewnie sie zacisk skrzywi.

A jak to nie da rady, to ..prostuj tarcze albo kombinuj z ustawieniem zacisku.

Upewnij sie jeszcze ze kolo dobrze siedzi w hakach i jest dobrze dokrecone.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team

Za centrowanie się nie bierz, a i z prostowaniem tarczy ostrożnie ( zakładając, że obie czynności nie są konieczne w tym przypadku ) - spróbuj ustawić zacisk metodą opisaną przez kolegę wyżej.
Hamowałeś mocniej - niekoniecznie podczas jazdy ?
Pytam, bo czasem po kilku mocniejszych hamowaniach jest cisza.
Jeżeli problem występuje tylko podczas jazdy, to albo brakuje sztywności, albo wypadałoby sprawdzić, czy piasta nie ma luzu ( kiedyś mocno się zdziwiłem, bo po ustawieniu zacisku, po kilku km tarcie i zgrzyty były ostre ).

Odnośnik do odpowiedzi