Skocz do zawartości

[GPS] Garmin Edge 130 Plus


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździsz w tak długie trasy, że musisz aż tak oszczędzać baterię? Ja w 530 mam włączone cały czas wszystko z wyjątkiem wifi. BT mi się przydaje, bo mam włączony automatyczny start livetrack. Po jednym incydencie jeżdżę spokojniej i moja połowica spokojniejsza a do tego ma możliwość ocenić, na którą przygotować obiad :) . Jedyną opcją oszczędzania energii u mnie jest automatyczne podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapisywałem kilka tras i potem klikałem w garmin connect na synchronizacje i mi je wrzucał normalnie ale po paru jazdach stwierdziłem że jednak wole BT niż te parę minut dłuższej baterii bo raz że powiadomienia które czasami wygodnie móc przeczytać, dwa że powiadomienie o zdarzeniu w razie czego się wyśle co jest przydatne przy jeździe szosowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

mam pytanie odnośnie edge 130 plus, może ktoś pomoże:

-ruszam z domu i włączam licznik bez kursu (jadę w dobrze znany mi teren). Po dojechaniu do jakiegoś miejsca (powiedzmy około 20km) zatrzymuję się, robię jakaś trasę powiedzmy w koomot i chcę ją przesłać do nawigacji nie kończąc obecnej jazdy (żeby w podsumowaniu nie stracić tych 20km)-czy jest możliwe zrobienie ręcznie synchronizacji garmin connect  z licznikiem żeby wgrać świeżo zrobiony kurs?

Nie widzę takiej opcji, muszę zakończyć obecną jazdę, wtedy licznik robi synchronizację z telefonem i dopiero jest widoczna świeżo zrobiona trasa.

Ma ktoś jakiś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyć jazdę, zrobić synchronizację, zarejestrować nową jazdę.
Następnie z garmin connect wyeksportować pliki gpx / fit i połączyć je w jednym z wielu dostępnych internetowych narzędzi. Być może da się to też zrobić bezpośrednio w GC.

Tutaj też jest opisany inny sposób: 

 

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka jazd za mną, więc mogę wstępnie opisać swoje wrażenia.

Jeżeli chodzi o pozytywne strony, to nadal jestem zachwycony intuicyjnością obsługi. Jest to absolutny przeskok jakościowy w stosunku do Lezyne.

Także synchronizacja tras działa bardzo dobrze, mimo że czytałem złe opinie na ten temat. Łączę się z telefonem i wszystko zrzuca się automatycznie. Dla porównania, w Lezyne był to ręczny proces, który na dodatek dość często nie działał. Sama aplikacja jest bardzo intuicyjna, przejrzysta i zawiera mnóstwo danych.

Na plus także ekran, co do którego miałem bardzo duże obawy. Włączając urządzenie w domu, ekran wydaje się bardzo ciemny. Jednak naturalne światło powoduje, że tło robi się bardzo jasne. Ma się wrażenie jakby było bardzo mocno podświetlone.

Wady niestety też są.

Pierwsza z nich to bateria. Wydaje się że 10h to absolutne maksimum do osiągnięcia. Wychodzi +/- 10% na 1h jazdy z czujnikiem tętna. Bez czujnika nieco mniej, ale nadal bateria znika dość szybko.

Druga to wymiary urządzenia. Przy montażu w uchwycie, za każdym razem przypadkiem je włączam. Po prostu jest tak małe, a przyciski tak duże, że nie ma możliwości żeby je złapać czegoś nie naciskając. Jeżeli się robi jedną trasę i nie dotyka licznika, to nie jest to jakiś wielki problem. Niestety obawiam się że gdy zrobimy postój, chcemy wymontować licznik, to można przypadkiem coś nacisnąć.

W najbliższym czasie sprawdzę nawigację.

Czy urządzenie jest warte 870 zł, bo taka jest regularna cena? Obawiam się, że odpowiedź nadal brzmi: Nie.

Ekran 2" sprawdziłby się nieco lepiej, urządzenie byłoby nieco bardziej poręczne. Aktualnie jest tak małe, że w rękawicach trzeba naprawdę mocno uważać. No i bateria. Dla jednych nie jest to problem, a dla innych, mimo że nie robię długich tras, wizja ładowania co 3-4 wyjazdy jest mało przekonująca.

Czy jest warte 570 zł, czyli tyle za ile kupiłem? Zdecydowanie tak i właśnie w takim zakresie cenowym bym je polecał, gdy pojawi się na wyprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem oryginalne etui. Polecam.

Jest dość cienkie, z materiału który nie przyciąga brudu. Wygląda dobrze, nie ma się wrażenia że urządzenie nagle urosło dwukrotnie i jest otoczone gumą.

Niestety jak zwykle jak to w przypadku Garmina, na minus cena. 69 zł za malutki kawałek silikonu, to jednak cena dość wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

mam 2 pytania odnośnie edge 130 plus, może ktoś też tak miał i zna odpowiedź:

1. W 3 dni ze znajomymi przejechaliśmy trasę 630km (ze śląska nad morze) i w podsumowaniu całej trasy garmin connect i strava u mnie pokazuje całkowity wznios 899m, natomiast kolegom którzy mają garmin edge 200 (starsze urządzenie) i wahoo element bolt v2 pokazuje przewyższenia powyżej 2000m(różnica 80m ale też dojazd do punktu zbiórki każdy miał inny)-skąd taka różnica u mnie w stosunku do ich liczników (dodam że w czujnikach/wysokościomierz mam wpisaną poprawną wysokość miejsca mojego zamieszkania i wpisywania danych).

2. Trasa była przygotowywana w aplikacji garmin connect przez kolegę, wysłał nam gotowy plik gpx (trasa 630km)-podczas nawigowania po kursie cały czas trasę miałem trochę z boku, czasami łączyła się z kursem ale około 60-70% trasy było źle-wahoo i edge 200 kolegów działały bez zarzutu-wcześniej nigdy nie miałem takich problemów-za długa trasa i za duży plik gpx może być przyczyną??

Miał ktoś takie sytuacje?

Dziękuję za ewentualne podpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...