Skocz do zawartości

[Obręcze] Naklejki na DT Swiss


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam obręcze DT XR361. Czy naklejki które są fabrycznie, da się zdjąć bez problemu? Nie zostaną potem jakieś dziwne ślady kleju?

Krótko mówiąc, kolorystyka mocno mi się gryzie z koncepcją roweru i chyba lepiej je zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obręczach WTB, Fulcrum i Accent miałem naklejki, które ewidentnie by zeszły po podważeniu. W sumie to nawet same zaczęły. Po obejrzeniu DT odniosłem wrażenie że są one nieco "wprasowane" w obręcz. Podejrzewam że jest to czymś utwardzona naklejka, pewnie wklejona na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować podgrzać opalarką i sprawdzić, czy gdzieś nie zacznie się łuszczyć, ale moim zdaniem jest to kalkomania nakładana na mokro (jak w modelarstwie) i będzie ciężko ją w ten sposób usunąć. Wydaje mi się, że widziałem film z produkcji obręczy DT i tam właśnie był pokazany sposób aplikacji naklejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kazafaza napisał:

O właśnie!  Marker albo srej, a najlepiej zamów sobie naklejki w takiej kolorystyce która nie będzie Cię gryźć po gałach.  No, chyba że dodatkowe gramy na obręczy to syfkiłamogiła ;) 

Oczywiście że tak! Nie ważne że stalowa rama z widelcem pewnie waży z 3,5-4 kg :D Oczywiście żartuję. Nie ma prostego sposobu, to nie będę kombinował. O naklejkach myślałem, ale nie będzie to dobrze wyglądało i raczej nie uda się idealnie nakleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, w takim razie szkoda dodawać kolejnych zbędnych gietów, Wagomir by się spocił :D 

Ale ja bym się tak łatwo z naklejkami nie poddawał - aplikacja na mokro i nie ma szans żebyś to zjechał, dasz radę!  Nie będą dobrze wyglądać jak się kto przyjrzy, w pędzie będzie git.  Jak można mieć czerwone niepasujące naklejki na obręczach, masakrAaAaaAaaaa 🤡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajcie serii M i XM obręczy bo to zupełnie inne wykończenie samej powierzchni alu jak i typ zastosowanych naklejek (konkretnie naklejki vs. kalkomania). Kalkomanię daje się usunąć acetonem i toluenem ale nie próbowałem na obręczach i nie wiem jak się zachowa sama obręcz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...