Skocz do zawartości

[Klamki] shimano m596 ciekną przy odpowietrzaniu


Luk33

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem ekspertem od hydrauliki, ale kilka razy w życiu odpowietrzałem hamulce i problemów nie było. 

Dwie klamki, dość stare, ale dotąd sprawne dostały nowe okablowanie. Wszystko poskręcane dobrze. Żółty plasticzek w miejscu klocków i zalewam. Po cały  zabiegu orientuję się, że obie klamki są całe w oleju. Po ocenie sytuacji wychodzi, że do wycieku dochodzi tu (dodaje zdjęcie).

Moje pytania brzmią: 

1.Co zrobiłem źle, że obie klamki zaregowały dokładnie tak samo?

2. Czy uszkodziłem obie membrany na amen?

Teoretycznie w tej chwili olej nie leci, klamki twarde, ale klamek praktycznie nie używałem i mam obawy, co będzie w czasie jazdy.

 

klamka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek bym uwierzył, gdyby to była jedna klamka. Lejkiem była szczykawka, więc prowizorka, ale sprawdzałem. Na 100% leciało z miejsca wskazanego na zdjęciu. Na sucho w domu, po ustawieniu klamek niby nie cieknie. Nie za bardzo mnie to pocieszka, bo jednak ciekło. Gdybym dalej odpowietrzał, pewnie znowu by leciał.

Klamki  w okolicach tłoczka przed założeniem spryskałem odłuszczaczem i opłukałem w wodzie. Może ten zabieg coś uszkodził? Nigdy tak nie robiłem, ale było tam tyle syfu, że postanowiłem to wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci tam wie. Jeżeli jesteś pewny że nie ciekło spoza układu, to masz odpowiedź. Nie wiem co bym zrobił w Twojej sytuacji. Wyrzucać szkoda, jeździć też ryzyko. Teoretycznie otwarcie układu nic nie zmienia, więc nie powinno mieć to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip do cholery ;) to jest wyrafinowany materiał! z recyklingu!

I już wiem dokładnie skąd go miałem - paczki z żarciem dla psa/kota tym okręcają jak zamawiam z internetu.

A tak serio to nic temu poza tym że się pofalowała ta folia nie dzieje a no i "szczalec" to była klamka m666 czyli ten sam wypust co m596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytasz dlaczego cieknie spod obu i jak to się stało.  Odpowiedź brzmi- bo to shimano. Niejednokrotnie miałem na serwisie rower z dwoma zlanymi zaciskami.  Nieprawdopodobne ale jednak. 

Uszkodzenie membrany może być skutkiem np odpowietrzania na dwie strzykawki z tłoczkami i popychanie płynu generując ciśnienie w układzie. 

Czy pchając płyn czułeś jakiś opór naciskając tłoczek strzykawki? 

Te hamulce to 596 czyli minimum z 6 lat(?) 

Tak sobie gdybam. 

Nawet jeśli lekko cieknie możesz spróbować to miejsce uszczelnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 22:31, tobo napisał:

Pytasz dlaczego cieknie spod obu i jak to się stało.  Odpowiedź brzmi- bo to shimano. Niejednokrotnie miałem na serwisie rower z dwoma zlanymi zaciskami.  Nieprawdopodobne ale jednak. 

Uszkodzenie membrany może być skutkiem np odpowietrzania na dwie strzykawki z tłoczkami i popychanie płynu generując ciśnienie w układzie. 

Czy pchając płyn czułeś jakiś opór naciskając tłoczek strzykawki? 

Te hamulce to 596 czyli minimum z 6 lat(?) 

Tak sobie gdybam. 

Nawet jeśli lekko cieknie możesz spróbować to miejsce uszczelnić. 

596 i mają już 10 lat :)

Odpowietrzanie na dwie strzykawki, ale tłok tylko ze strzykawce z nowym płynem.

Przy zalewaniu wszystko szło gładko. Do czasu, gdy postanowiłem wyciągać bąbelki zaciągając płyn z powrotem strzykawką. Wtedy zaczęło się pienić i prawdopodobnie wylewało. Doszedłem do tego po czasie :)

W tej chwili nic nie cieknie, nawet w czasie intesywnej jazdy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...