Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Recon Silver RL czy Suntour Epixon


R4Vr

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego tańszy serwis, lepsza.praca i lepsze uszczelnienia. Ale faktem jest też, że stalowe golenie dolne to przekleństwo - będzie się to czarne pokrycie przecierać (najpierw takie mikro rysy, po sezonie zauważysz, że nie jest już czarne tylko grafitowe itd...). No i zaniedbany pordzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rysami to niestety prawda. Jak będziesz miał pecha tak jak ja ( w sumie nie tylko ja...), to właściwie od razu po pierwszych ugięciach zobaczysz pionowe rysy. Co nie zmienia faktu, że w eksploatacji dużo to nie zmienia. Przejeździłem dwa sezony i nic mu nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dokumosa napisał:

No i zaniedbany pordzewieje.

I tego się właśnie obawiam, od razu jak przeczytałem że golenie są stalowe to się trochę zniechęciłem do recona, a golda nie znalazłem, myślałem nawet aby wziąć sr raidon, który ma aluminiowe golenie, i potem zobaczyłem epixona, który niby jest lepszy w pracy od raidona i też ma alu golenie, szkoda by było wydać prawie 1300zł i amor wytrzyma tyle co xcm za 300zł jeden sezon, bo rdza zjadła golenie pomimo częstego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epixon nie może być lepszy w pracy od raidna gdyz maja dokładnie te same elementy wykonawcze (zespół tłumika, zespół sprężyny itp.) i uszczelki. Epixon mial koronę kutą i pustą w środku. Natomiast przed rokiem 2016 epicon faktycznie miał lepsze, rozbieralne tłumiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam wybór niedawno. Wybrałem Epixona. Raz, ze byl tanszy, a dwa, ze był lżejszy no i był dostępny (Recona trudno bylo akurat wtedy znaleźc w sklepach za rozsadną cenę) Działa świetnie, jest lżejszy aczkolwiek porównując to, jak u brata działa Recon to chyba Recon nieco lepiej wybiera drobne nierówności. No zobaczymy co czas przyniesie.

A jeszcze w podobnej cenie jest Markhor, patrzyłeś ? @R4Vr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem MANITOU Markhor, i byłem już prawie zdecydowany na zakup, ale wolę coś na lagach 32mm, zawsze to sztywniej, szczypiorkiem nie jestem, a lubię zapierd.... po wszystkim, cenowo wychodzi jak sr epixon.

W dniu 21.10.2021 o 10:24, Dokumosa napisał:

Epixon nie może być lepszy w pracy od raidna gdyz maja dokładnie te same elementy wykonawcze (zespół tłumika, zespół sprężyny itp.) i uszczelki. Epixon mial koronę kutą i pustą w środku. Natomiast przed rokiem 2016 epicon faktycznie miał lepsze, rozbieralne tłumiki.

To czy jest sens dopłacać 300zł do epixona skoro ma te same wykonanie, wiem że epixon jest lżejszy o 200g, ale czy to jedyna różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...