Skocz do zawartości

[ścieżki rowerowe] Małopolska Kraków i okolice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

szukam fajnych tras rowerowych w okolicach Krakowa, Jury Krakowsko-Częstochowskiej itp. NAJLEPIEJ ustronnych, z ominięciem infrastruktury dróg publicznych. Tylko piękne widoki, cisza, ja i rower, trasy od mniej po bardziej wymagjące. Sprawdzę wszystkie. Z góry dziękuję za każdą rekomendację i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardziej górskie rejony gravelem jest prawie niemożliwe się dostać bez przynajmniej min 2 godz jazdy asfaltem w nie małym ruchu... Więc najlepiej dojazd autem lub jak chcesz miło spędzić czas to siedzisz w Puszczy Niepołomickiej albo Dolinki Krakowskie. 

Z Mogilan jedziesz ul Mogilańską do Lasu Bronaczowa i szutrem do Woli Radziszowskiej. Tutaj z Zawodzia do Leńczów Górnych idzie piękna grzbietówka. 

Masz Myślenice z szutrówką pod Uklejną potem rowerowy pod Śliwnik dalej Działek i zjazd do Poręby. Tutaj zaczyna się super szutrówka przez Suchą Polanę do Lipnika. Powrót tą samą opcją wskazany. Takie dwa proste przykłady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podepnę się tutaj. Wybieram się do Krakowa i szukam ciekawych tras. Rower MTB lub cross. Mam kilka pomysłów:

  • Kraków - Wieliczka - Myślenice - Skawina - Kraków
  • Bochnia - Puszcza Niepołomicka - Kraków
  • Wiślana Trasa Rowerowa do Oświęcimia
  • Kraków - Katowice (przez WTR lub Tenczyński Park)
  • Dolina Prądnika - biegną tam 2 szlaki turystyczne (czy dobrze oznakowane?)
  • Las Wolski i okolice - pytanie o dostępne tam szlaki, oznakowania i nawierzchnię
  • trasa 100% po Krakowie - sporo tego jest jak wklepię w Google

Możecie coś polecić do max 100 km (początek i koniec musi być na stacji PKP)? Główny cel to zwiedzić Kraków i opcjonalnie wybrać się gdzieś dalej.

Na dłuższe trasy asfalt/szuter preferuję crossa, na techniczne odcinki MTB. Dlatego chcę zaplanować trasę przed wyjazdem.

Edit: Jeździłem trochę po Małopolsce i w porównaniu do Podkarpacia asfalty są nudne, widoki mało ciekawe, ale może zmienię zdanie.

Z podanych wyżej propozycji asfaltowych - jeśli istnieje wersja szutrowa czy też leśna, czy po ścieżkach rowerowych, to bym taką preferował.

Edytowane przez 1938
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Cóż na razie efekt w Myślenicach lipny co nie dziwi jak robi Perin. Efekt drugi poznikały z trailforksa wszystkie dzikiusy, które były/są kilka x lepsze. To akurat nie najgorsze a to, że zaczyna się naprawdę "krzywe patrzenie" na nie ze strony miejscowego leśniczego co nie wróży dobrze. Jak będzie tak jak może być czyli mają się ostać prawie tylko oficjalne to kolejny już dla mnie przykład jak szkodliwe są tego typu oficjalne projekty w pewnych konkretnych lokalizacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Na zachód od Krakowa znajduje się miejscowość Tomaszowice, w niej słynny Dwór i przy nim Muzeum Ratownictwa, ale dla miłośników skałek polecam skręcić wcześniej (jadąc od Modlnicy) w prawo, w Podskalany. Jest tam tzw. Jaskinia Borsucza (taka spora dziura w wapiennej skale), ale jadąc dalej w las (Dolina Podskalańska) zobaczymy o wiele większe formacje skalne, właśnie jurajskie. Przez Dolinę prowadzi na zachód szklak rowerowy, już nie pamiętam jaki, bo jechałam na spontana. Fajna trasa nawet pod lekki downhill, góra-dół mniej więcej trochę jak w Lasku Wolskim. Wyjeżdża się na ul. Polną (ładne widoczki na horyzont) i stamtąd można jechać dalej w różne strony, przez polne drogi i asfalt, do Ujazdu, Brzezia, Bolechowic, lub na wschód przekraczając ul. Olkuską w Wesołą do Prądnika Korzkiewskiego (przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu, może się któryś kierowca zlituje ;) ).

 

dolinapodskalanska.jpg

podskalany.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...