Skocz do zawartości

[Trenażer] elite novo force, a mierzenie przejechanego dystansu


combi10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jeśli wrzucam to w złym dziale to proszę przenieść. Kupiłem trenażer elite novo force, mam pytanie dotyczące mierzenia przejechanego dystansu w trakcie treningu. Czy jeśli dokupię sobie czujnik prędkości na koło i wrzucę go na tylne koło to czy licznik pokaże mi dystans czy tylko prędkość? Używam licznika igpsport igs50e, z czujników mam tylko czujnik kadencji, gdyż do tej pory nie potrzebowałem czujnika prędkości. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazać pokaże ale do czego ci to się przyda? Wskazywanie prędkości i dystansu na trenażerze nie jest do niczego potrzebne. Na małym oporze zrobisz dany dystans szybciej i przy mniejszym zmęczeniu. Jak nie używasz Zwifta lub innych aplikacji to trenuj z pomiarem pulsu. Ciężko trochę ustawić ten trenażer tak, żeby oddawał realne obciążenie. Mam go i jazdę po prostej to według mnie najlepiej oddaje na 4 poziomie obciążenia ale jest troszkę trudniej. Na 3 jest za lekko. Jakbyś chciał używać Zwifta albo np. Rouvy czy Kinomap tylko po to żeby widzieć, że jedziesz to przyda się czujnik prędkości na tylnym kole. To jest wtedy taka opcja minimum. Mimo wszystko najlepszą opcją jest miernik mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja używam paska od Magene i nie mogę złego słowa powiedzieć. Działa i po BT i po ANT+.

Też się na niego zdecydowałem ze względu na cenę i dobre opinie. Póki co drugi trening na trenażerze za mną, muszę się przyzwyczaić bo póki co jest to dla mnie nowość i czuję się zupełnie inaczej niż podczas jazdy na zewnątrz. Ciężko mi zrobić póki co jakiś dłuższy trening, próbowałem odpalić jakiś serial na tv, ale jakoś nie mogę się skupić na oglądaniu podczas jazdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...