Skocz do zawartości

[MTB] Jaki rower do ok 5000 na trail

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez micmaq
      Witam,
      planuje zakup roweru typu MTB. Moje jazdy to około 70% teren WPN i podobne a reszta to asfalt służący głównie na dojazdy do tychże. Wstępnie wybrałem trzy opcje w moim zakładanym budżecie do 4000PLN. Nie wiem czy istotne ale nie będę miał możliwości przymierzyć się do każdego z tych modeli, wybrałem więc również wstępnie rozmiar ramy pod mój wzrost 180cm i długość przekroku ok. 82cm. 
      Będę wdzięczny za opinie i sugestie.
      1. Kellys Spider 90 model 2021 amor powietrzny, osprzęt Deore, tegoroczny model - nowy ze sklepu. Kellysa miałem kiedyś i bardzo dobrze mi się na nim jeździło.
      2. Romet Mustang M7  fajny osprzęt też Deore, nowy model, amor na sprężynie. Bardzo fajny rower nie wiem jak z awaryjnością marki Romet.
      3. Kellys Gate 30 jedyny w zestawieniu rower używany, bardzo fajny osprzęt, praktycznie wygląda jak nowy ale model z 2016 roku, więc już na starcie kupiłbym rower 5 letni. Czy cena nie jest za wysoka jak na taki rocznik. Wg sprzedawcy przebieg około 500km i na taki wygląda.
      Oglądałem jeszcze modele min. z firm Cube i innych ale wszędzie osprzęt o klasę niższy. Może coś ominąłem i jakieś fajne propozycje.
      Pozdrawiam
      Mich Micmaq
    • Przez cichyMTB6
      Witam. 
      Do sprzedania mam świetny rower Enduro/Trail jakim jest Merida ONE-FORTY 400 w rozmiarze L o rozmiarze kół 27.5. Osobom znającym temat nie trzeba go przedstawiać. 
      Cena: 6000
      www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/527/one-forty-400
      link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/d/oferta/merida-one-forty-400-l-rower-trail-enduro-27-5-okazja-CID767-IDMuzGs.html
      Od początku zakupu rower przejechał jedynie parę set km co widać po śladach użytkowania, które są znikome. Niestety dla mnie sprzęt okazał się 'nie na moje umiejętności' zostanę przy MTB.
      Wszystko działa jak należy nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek problemie związanym z działaniem czegokolwiek. W rowerze zamontowałem takie rzeczy jak:-
      -Koszyk na bidon
      -Nowe Gripy
      -Protekcja na ramę 
      -Siodełko 
      -Przedni błotnik
      -Pedały platformowe 
      -(Co mniej istotne) zakrętka do wentyla
      Rower prezentuje się świetnie. 
      Jak nowy
      Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu. 
      Do roweru oczywiście dowód zakupu.

• Przez DzikJarek
      Cześć,
      szukam sobie roweru - w tym roku mocno wkręciłem się w jazdę po korzeniach, górkach (zjazdy/podjazdy), w wyściagch udziału nie biorę. Ponieważ w bliskiej mi okolicy ciężko o takie terenowe zabawy zazwyczaj najpierw pokonuje 20km ścieżkami rowerowymi/asfaltem, następnie ~30-40km mtb i na koniec 20km powrót. W przyszłym roku chciałbym również wybrać się kilka razy w góry (rower przewożony w bagażniku na hak marki thule). Wydaje mi się, że fulla na ten moment nie potrzebuje. Do tej pory jeździłem na ramie aluminiowej, natomiast chyba chciałbym zainwestować w karbon (czy karbon nadaje się na hak? Słyszałem, że może pękać jak się go ściśnie). Na ten moment rozważałem poniższe:
      1) Trek Procaliber 9.6 (lub 9.7 z rocznika 2021, ze względu na ograniczenia cenowe  ) :
      https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-9-6/p/35113/?colorCode=bluedark
      Wiem, że ciężki i, że stosunek cena/osprzęt wychodzi nie najlepiej, natomiast mam sentyment do firmy. Ostatni Trek służył mi dobre 13 lat (jak nie dłużej, oczywiście z upgradami osprzętu),  niestety został skradziony ...
      2) Scott cale RC Team: 
      https://www.scott.pl/produkt/1275/8694/Rower-Scale-RC-Team 

Co o tym myślicie? Powinienem rozważać coś jeszcze? 
      Pytanie pomocnicze, czy wiecie może, gdzie i kiedy te rowery będą dostępne? Terminy na czerwiec są niestety absurdalne, przez kradzież ucieka mi końcówka tego sezonu i pewnie ucieknie początek następnego  

A. I moje gabaryty. Kompaktowe 176cm wzrostu i zaokrąglone 76kg wagi

Pozdrawiam,
      Jarek
    • Przez marekp917
      Hej,
      szukam roweru XC/Trail do ok. 5k. Jeżdżę głównie po drogach szutrowych, nierównych drogach leśnych i po asfalcie na dojazdy do lasu. Prawie wogóle nie skaczę, natomiast teren po którym jeżdżę jest mocno urozmaicony (strome zjazdy i podjazdy). Mam 171 cm i zastanawiam się czy koła 29" w XC mogą być na mnie za duże.
      Zastanawiałem się nad tym:
      Kellys Gate 30 [XC]
      https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-kellys-gate-30-pd23233/?v_Id=145015&gclid=Cj0KCQiA4b2MBhD2ARIsAIrcB-RESc_1VxPVGpAR35am7SK8l3ZJx_hG3vE6vWUHR6yRgpCzSPvw6kQaAsx6EALw_wcB
      i tym
      Primal EVO 27,5" [Trial]
      https://velo.pl/gorskie/gorskie-sztywne/trail-275/dartmoor/primal-evo-275-0
      Z góry dzięki za pomoc :))
    • Przez pawelKln
      Ciekawe jak Wam się spodoba. Mam nadzieję, że się przyda, mimo, że na początku się trochę rozgadałem o tym jak fajne są rowerki:)
      To mój pierwszy rowerowy poradnik.
  • Dodaj nową pozycję...