Skocz do zawartości

[Shimano Tourney] spadający lańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rower Kreidler Natural. Pierwotnie tylna przerzutka ,jedyna w tym rowerze, znajdowała się w piaście koła. Jednak później  w serwisie wymienili mi przerzutkę w piaście na  mocowaną do ramy zewnętrzną - Shimano Tourney (na zdjęciach). Z przodu nie ma przerzutki a korba ma tylko jeden tryb. Otóż dziś zakleszczył mi się łańcuch miedzy trybem a osłoną korby. Gdy już udało mi się wyjąć i założyć łańcuch  z powrotem na tryb z przodu ,okazało się że  przerzucenie łańcucha na najmniejszy tryb z tyłu powoduje spadanie tegoż z trybu z przodu.  Wcześniej tego problemu nie miałem.

Co powinienem zrobić aby łańcuch przestał spadać z przedniego trybu (przy braku przedniej przerzutki) ?

 

 

 

20211018_142737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli łańcuch spada na zewnątrz? To wygląda na skopaną linię łańcucha - za krótka oś suportu. Można próbować złagodzić objawy skróceniem łańcucha co pozwoli przerzutce mocniej go napinać.

Przy Twoim obecnym napędzie prawidłowa linia łańcucha powinna być taka, żeby łańcuch na środkowej zębatce z tyłu był równolegle do osi roweru. Ustaw tak i zrób zdjęcie z góry to może coś więcej poradzimy.

Zresztą skoro serwis skopał napęd to reklamuj usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj usługę, tak jak wyżej. Zastanawiam się również, cóż to się stało z przekładnią planetarną, że aż trzeba było wymieniać całe koło, z napędem, że naprawa planetarki, była droższa, od wymiany tego wszystkiego....z reguły serwisom się po prostu nie chcę patrzeć, a jednak planetarka będzie lepsza, od tourneya i nie do końca poprawnego przedniego mechanizmu. Trzeba się liczyć z tym, że może łańcuch spadać. Napięcie łańcucha poprzez skrócenie to też przydatna sprawa w takich sytuacjach. 

Po za tym, montaż przerzutki na oś piasty, a nie na hak, ma prawo działać w należyty sposób, jeśli oś piasty jest na 10mm, nie na szybkozamykacz, jak Ty masz. Przerzutka nie jest prawidłowo zamontowana do koła i ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...