Skocz do zawartości

[opona] Uniwersalna opona na teren lepiej trzymająca


PiotrKaaaaaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam starego fulla Giant Anthem. Aktualnie mam założone opony Michelin Racer 2" z takim bieżnikiem jak w 1 załączniku.

Chciałbym zmienić je na coś co będzie lepiej trzymało w terenie (las - Kraków Sikornik, Zakrzówek, Lasek Wolski jeśli ktoś kojarzy) w okresie jesienno wiosennym a jeśli się uda to i zimowym. Czyli na pewno będą liście, trochę błota, może czasami sucho.

Mam już jedna oponę Hutchinson (nie pamiętam modelu) 1.85" z bardziej agresywnym bieżnikiem (drugie zdjęcie). Fajnie byłoby ją użyć.

Moje pytania:

1. Jaka druga opona?

2. Ten Hutchinson na przód czy tył?

Dzięki

 

 

IMG_20211017_173228_resize_58.jpg

IMG_20211017_173057_resize_45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli te https://www.vittoria.com/us/en/tires/mtb-xc/mezcal to są opisane jako "For dry terrain conditions", bieżnik podobnego typu jak w moich bieżących, chyba nie o to pytałem.

Na wszelki wypadek powtórzę pytanie:

Cytat

Chciałbym zmienić je na coś co będzie lepiej trzymało w terenie (las - Kraków Sikornik, Zakrzówek, Lasek Wolski jeśli ktoś kojarzy) w okresie jesienno wiosennym a jeśli się uda to i zimowym. Czyli na pewno będą liście, trochę błota, może czasami sucho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mezcale są znakomite ale nie są na wszystko, a już na pewno nie na Lasek Wolski w czasie deszczu, odradzam ;) Bardziej uniwersalne będą Barzo. Jak taniej to Smart Sam też powinien dać radę ale tym po Krakowie nie jeździłem. Przy czym na tych waszych wapiennych skałkach to na każdej jest ślisko.
Szersze zawsze będą lepsze w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i założyłem te Vittoria Barzo 26x2.26, jeszcze nie jeździłem. Jedno co mnie rozczarowało to ich szerokość - jest właściwie taka sama jak poprzednich Michelin Racer 26x2.0, czyli 52 mm (na moich 24 mm obręczach). A 2.25" (57 mm) powinna być o 6 mm szersza niż 2.0 (51 mm). Mierzyłem przy około 2 atmosferach zaraz po założeniu. Vittoria podaje że mierzą przy maksymalnym ciśnieniu, po 24h (podobno opona trochę się powiększa). Nie wiem na jakiej obręczy, może trochę szerszej. Ale mimo wszystko, wolałbym żeby była szersza... Vittoria nie ma szerszych opon 26 mtb :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...