Skocz do zawartości

[Rama TT] prośba o nietypową ocenę


abdesign

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się tam znam... Googli używać też raczej umiem. No ale mam wątpliwości. Znalazłem sobie ramę (resztę gratów żeby skleić rower mam w nadmiarze - dlatego rama). Rama na oeliksie... 

Moje wątpliwości są następujące ktoś sprzedaje nową ramę z 2014. Ma co wynika z opisu ileś tam tych ram bo pisze że ma dostępne różne rozmiary... każdy wie co to znaczy - czerwona lampka.

Nie znalazłem nigdzie tak malowanej ramy no poza ebajem ale to nic nie znaczy.

Pytanie mam takie myślicie że to oryginalna rama, czy majnfriendowa? 

https://m.olx.pl/d/oferta/scott-plasma-2014-frame-set-47cm-nowy-CID767-IDGG2pb.html?reason=observed_ad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz pisać do sprzedawcy o numer ramy, a potem do Scotta.

Popatrzyłem trochę i nie widać jakiś oczywistych różnic w stosunku do modelu 2014, oprócz malowania. Ciężki temat, bo cena wydaje się dość niska jak za taką ramę.

Wydaje mi się że sprzedawca ma jakieś pozostałości ze sklepu/ serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Numer i pytanie do Scotta.

Chociaż optymistą jestem umiarkowanym (To nie tak że sam potrafię powiedzieć że to "chińczyk" albo coś zarzucam sprzedającemu). Kilka nowych ram różnych rozmiarów modelu sprzed kilku sezonów w malowaniu które trudno spotkać... zastanawia. A kusi niewysoka cena. Za dostępną od ręki podobną Bianchi (też nienajdroższą) muszę dać "piątkę". Nie wiem czy nie wygra jednak mój prywatny konserwatyzm... jeszcze szosy spoza Europy nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście widziałem ten katalog, widziałem X zdjęć w necie... Tyle, że jedyne co wiadomo, to to że na czarno biało to Plasmę pomalował Scott dla Sebastiana Kienle... przy okazji z tęczą za tytuł... a np. na biało z zielonym dla Luke'a McKenzie. Dla cywili to ona ma gdzieby nie spojrzeć ma czerwone wstawki.

Może i oryginalna w końcu mogła wyjść seria właśnie w kolorach które miał gość z medalem bo czemu nie? Z drugiej strony jak podrabiać to w kolorach w których jeździł mistrz świata. Zapytam o numer i jak dostanę to pytam Scott'a jak nie odpowiedzą a pewnie nie odpowiedzą to zostanę z zagadką i Bianchi.

Ależ ja się co do koloru zgadzam. ładniejsza jest monochrom, powiem więcej ta z czerwonym jest po prostu brzydka. Tyle że biało-czarnej w katalogu "niet" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - to też jest tak, że ten sposób malowania da się znaleźć w modelu 1 / 10 (wspomniany rower Sebastiana Kienle) i pomalowanie tak modelu 2 / 20 który ma jednak nieco inne detale również fizycznie nie tylko kolorystycznie to jest ten właśnie powód dla którego nie ufam do końca w oryginalność tej ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale myslisz, ze jak ktos zadal sobei tyle trudu, by zrobic wszsystko tak doklandie, wykonac cala ta rame itd... to wywalil sie na 2 elementach ktore polakierowal z rozpędu na inny kolor ? 

Nie byłby to odosobniony przypadek  ;) to w zasadzie norma.

Obejrzyj sobie jasne z najczęściej podrabianych ram czyli Dogmy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, patrząc na te zdjęcia, że jest tak super odwzorowana? Czasami liczą się szczegóły.

Z Pinarello to jest osobna jazda. Tam trzeba naprawdę znać się bardzo dobrze, bo podróbę zdradzają detale. Widziałem kiedyś obszerny temat i najwięcej wątpliwości budziły... podkładki pod mostek i system mocowania sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...