Skocz do zawartości

[oś przelotowa] Jaka prawidłowa długość?


wolek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy oś przelotowa powinna cała wypełniać gwint haka? 

Może pytanie wyda się śmieszne, ale kupiłem nowy rower w media Expert więc tam mi nie pomogą. Problem objawia się tym że gwint nie jest w pełni wypełniony przez oś, nie mogę dobrać adaptera do przyczepki, są tam koła na piastach m400 czyli bez boost, a inne koło z boost mieści się bez żadnego użycia siły, mało tego - problemu z zaciskami hamulcowymi także nie ma przy kole boost. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tego gwintu brakuje? Pisz precyzyjnie, bo dla mnie może to oznaczać 1 mm, a dla Ciebie 5 mm.

No i nie bardzo rozumiem jak mając 142 mm, jesteś w stanie tam wsadzić piastę Boost. Może to wcale nie jest Boost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pisałeś że inne koło z Boost mieści się bez problemu. To nie jest możliwe. Więc albo źle mierzysz, albo tamto koło nie jest pod Boost.

Jak brakuje 5mm, to jest to mega dużo. Ile ma cały gwint w haku? Max 10mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda.

Model osi sm-ax58.

Zmierzyłem odległość pomiędzy hakami w drugim rowerze, wyszło 144mm. Oryginalnie był tu boost. Haki są zamienne między rowerami, i faktycznie mają trochę inny wymiar. Czy mogę zamienić haki i wstawić do tego roweru koło z piastą boost?

 

IMG_20211018_180912336.jpg

IMG_20211018_180854060.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...