Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Lampka do lasu do 350 PLN - 1500Lm


SlautarX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Dzionki coraz krótsze, więc potrzebna mi dobra lampka do leśnych wypadów MTB.

Po przejrzeniu rynku wytypowałem model GACIRON V9D-1800 - nie chciałbym raczej przekroczyć budżetu 350 PLN.

Wazne jest dla mnie możliwość dokupienia drugiego uchwytu, aby przełożyć lamkę na drugi rower, którym dojeżdzam na co dzień do biura (3 km po mieście i troche przez las).

Druga ważna kwestia to możliwość szybkiej zmiany natężenia aby nie oślepiać innych z racji użytkowaniu w mieście, zresztą do lasu na dłuższe wypady też trzeba dojechać. 

Boję się że ten Gaciron nawet w słabym trybie będzie doprowadzał innych do szału oślepianiem.

Dużo osób poleca tez Lumintopa B01 - ale 850 Lm to na MTB po leśnych ścieżkach raczej za mało.

Budżet na lamke przednią, tylna przy okazji też potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co mialem ( a mialem i mam wiele w tym 2 fenixy) : świetnie wykonana bocialarka  convoy s21b 1800 lm na diodzie luminus - sst40 5000K  z optyką eliptyczną rowerową.

https://allegro.pl/oferta/bocialarka-convoy-s21b-1800lm-wymienne-optyki-9891909065

Działa na aku 18650 (do 3500mah) jak i 21700 (do 5000mah). Świetna barwa światła, kapitalny sterownik, olbrzymi zakres programowania trybów, wymienna optyka (za kilkanascie zł).

W tym modelu wystarczy odkrecic przedni pierscień . Do tego  dwa uchwyty z regulacją kąta świecenia na boki :

https://allegro.pl/oferta/regulowany-obrotowy-uchwyt-rowerowy-uf-bm-001-fv-7616922276

i jak ktos chce koniecznie super odciecie nakładany  daszek z drukarki 3D (dobrze trzyma)  :

https://allegro.pl/oferta/czarny-daszek-do-convoy-s21b-10191107865

No i jakieś akku + ładowarka.

Gdzies na Youtubie jest filmik jak gostek uzywa takie 2 na kierownicy w terenie - dywan światła 🤣

luminotop  B01 (też mam) przy tym to zabawka  😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa Convoye S2 mocno popodzone, przesiadłem się ze 2 czy 3 lata temu na tego Gacirona właśnie, v9d-1800. Lampka jest mega fajna, wygodna, czas pracy jest szokująco długi, jeżdżę praktycznie zawsze na najsłabszym trybie i ładować ją muszę chyba co 12 czy nawet więcej godzin. W pilocie brakuje jednej rzeczy, mianowicie 'wracania trybem', czyli jak klikasz, to po kolei masz pulsujący, najsłabszy, słaby, średni, mocny... Nie da się np przejść ze średniego na najsłabszy przy mijaniu kogoś z przeciwka, trzeba się przeklikać 4 razy i dopiero wracasz ze średniego na najsłabszy. Wykonanie super, a moc... jak z przeciwka jedzie auto na światłach długich, to włączam tryb max, lampkę kieruję na wprost i nie zdarzyło mi się, aby kierowca nie wyłączył świateł drogowych. Światła w trybie max jest mniej niż przy dwóch Convoyach ze sterownikami 3A, ale światłe jest bialuteńkie, przez co w mojej ocenie o wiele lepiej widać drogę, nierówności itp.

 

Do lampki polecam bardzo alternatywne mocowanie do śrub mostka, Gub-609 + adapter Gaciron na typ mocowania 'gopro'. Lampka wtedy trzyma się centralnie przed kierownicą, bardzo pewnie. Osobiście bardzo nie lubię, jak lampka jest na kierownicy po lewej czy po prawej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...