Skocz do zawartości

[3000 zł] Miejskie MTB


maciejj.maciejj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Wydaje mi się, że taki termin nie istnieje i go stworzyłem w 2015 roku, ale mogę oczywiście się mylić. :D

Otóż czym jest dla mnie miejskie MTB i czego szukam. (mam już rower, ale nie da się go w pełni przerobić na miejskie mtb)

Rama 18 cali aluminiowa jak w MTB (to wiadomo, że chodzi o mój wzrost, jeśli chodzi o cale), dobre przerzutki (nie musi być ich dużo, wystarczą mi dwie z przodu i trzy z tyłu), opony 26x2.1 lub nawet lepiej 26x2.2 dostosowane do miejskich warunków, czyli cały przekrój, błotniki, solidne obręcze i korba, osłona na korbę, kierownica coś pomiędzy MTB, a miejską, bardzo dobre hamulce (nie muszą być tarczowe, obecnie mam v-brake i jest całkiem ok, ale nigdy nie miałem tarczowych), niekoniecznie musi być amortyzator (choć dobry i lekki może być), wygodne siodełko, pierdoły typu dobry dzwonek, rogi na kierownicę, lusterko. Opcjonalnie bagażnik lub jakiś kosz. Dobrze, żeby nie przekraczał 20 kg.

 

Obecnie mam Kross Level A6 z 2014 roku, trochę dostosowany do tych warunków, ale nie wszystko da się w nim zrobić.

Znając życie taki rower nie istnieje bądź jest bardzo drogi, ale zawsze warto pytać. :D Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi!

 

10457688_1587813158173527_91946286865420

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rower, który mam był w pełni jaki chcę, to nie szukałbym go tu. :D Mój nie ma błotników ani osłony korby, więc nie mogę go w pełni nazwać miejskim MTB.

 

Mój rower to Kross Level A6 z 2014 roku, 18 cali, opony 26x2.1, przerzutki z tyłu SLX, a reszta komponentów to Deore. Zdjęcie poglądowe:

Kross-Level-A6-2011-rower-gorski-26-20-c

 

Przykład to Kalkhoff Endeavour Lite 30, ale jest bardzo drogi, ma dużą ramę i koła 28", zbyt cienkie.

endeavour_lite_30_m_ski_czarny.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross? Fitness już będzie nieco zbyt szosowy, chociaż jak wejdą opony 35-40c to też będzie spoko. Kupiłem sobie Single Speeda do kręcenia się po Warszawie. Mam tam opony 32c pompowane do 3 Bar. Naprawdę da się tym komfortowo jeździć po asfalcie i DDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciejj.maciejj napisał:

Obecnie mam opony 26x2.1 i są ok, bo przynajmniej nie wpadają mi między tory.

Nie jeżdżę rowerem po mieście, zresztą teraz to już nawet samochodem mało co, ale coś mi się wydaje, że tak wpadnie i duuużo szersza, więc to żaden argument. Oczywiście jak masz chęć jeździć takim rowerem tylko po mieście to popatrz na propozycje powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku nie ma roweru, który spełniałby wszystkie twoje wymagania. Na pewno nie znajdziesz roweru MTB z osłoną łańcucha. Ciężko będzie znaleźć rower trekkingowy, gdzie wejdą opony 2.2". A z resztą w trekkingach są koła 28 cali, które są według ciebie za duże.

Jeśli chcesz mieć taki rower jak opisałeś, to musisz znaleźć coś, co spełnia na starcie jak najwięcej twoich wymagań a potem przerobić resztę. Czyli albo szukasz MTB 26 cali i próbujesz mu założyć osłonę, błotniki, zmienić kierownicę, albo szukasz trekkinga, do którego wejdą jak najszersze opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, solidna baza do złożenia miejskiego mtb na małych kołach (czyli takiego atb):

https://www.cyclosport.pl/rama-mtb-26-hi-ten-cr-mo-schauff-z-widelcem-21-52cm.1bx.p.html

Ostatnio te ramy podrożały (niby tylko o 30 zł, ale to aż o 33.333%). Mimo wszystko za stalową ramę znanego producenta (w dodatku z widelcem), to i tak dobra cena. Resztę części możesz sobie dobrać według uznania i zbudować rower spełniający Twoje wymagania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jendrzych no nie do końca... :D Prawie nie spełnia żadnego wymagania.

 

@marvelomam kilka pytań: 

- czy taka tania rama jest trwała? Moja z Krossa Level A6 2011 mimo tylu lat ani drgnie.

- czy zamontuję pełne błotniki z przodu i z tyłu? Nawet takie metalowe, wieśniackie.

- potrzebuję ramy 18 - 19 cali, żeby zmieściły się koła 26x2.15 (tam max. 26x2.0) znasz taką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙃

Poszukaj i kup wspomnianego Marina Muirwoodsa i będziesz miał super sprzęt do tłuczenia po mieście, a nie jakieś "miejskie mtb z 6 przerzutkami" czy inne cuda na kiju... 

A jak już kompletnie nie radzisz sobie z tak hardkorowymi przeszkodami jak krawęzniki i pęknięcia w asfalcie i przemieszczasz się niczym wór ziemniaków rzucony na rower to co najwyżej wymienisz sobie w nim opony na te upragnione 2-2,1"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m0d jeśli nie masz nic konstruktywnego do napisania, to nie pisz proszę. Napisałem czego szukam, ludzie wyżej chcą pomóc, a Ty musisz być niemiły. Nie traćmy na siebie czasu.

 

@NieLubiePoniedzialku po co tracisz, więc czas na rzekomego trolla? Nie mam prawa mieć swoich wymagań, mimo, że jeżdżę tak 14 lat, bo to nie pasuje do Twojej wizji świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...