Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam starego Herculesa po długiej przerwie chciałem zacząć jeździć na rowerze. Na początku chciałem kupić jakiś nowy rower za 4/5k zł ale stwierdziłem, że doprowadzę Herculesa do porządku 

Od razu powiem że mam 2m wzrostu i ok 140kg wagi chciałem kupić jakieś koło, które byłoby trochę wytrzymalsze od standardowego.

Chciałbym to zrobić w miarę budżetowo, żeby najtańszym kosztem zobaczyć czy po prostu znowu złapię tego bakcyla. 

Koło jakie znalazłem: 28 cali

https://allegro.pl/oferta/kola-28-29-airline-plus-ma-rodi-novatec-c-kkpl805-10522793409

Przerzutki mam 7 rzędowe na starym kole jest wolnobieg ale jak zmienię na kasetę to chyba nic się nie stanie???

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez PiTuSqr
      Hej, posiadam ten cud techniki  w rozmiarze ramy(?) 19(cali?)
      http://www.bikekatalog.pl/2011/rowery/630/Kross.Hexagon.V6/
      Trochę bardziej go w tym roku użytkuje i brakuje mi prędkości. Wiem że szosy z niego nie zrobię, ale muszę gonić kolegę na gravelu. Dobrze mi się jeździ na przełożeniu 2x7. Pozwala mi pedałować długo, ale z prędkością średnia 25km/h na danym odcinku.
      Zastanawiam się nad kołami 28"(700xYYc?) i zmianą korby (chyba 170-175mm) na większą liczbę zębów. Tylko nie wiem czy inne koła wejdą do tej ramy? Z przodu jest zapasu w brud. A z tyłu wygląda to tak jak na zdjęciach.
      Czy inne modyfikacje mogą lepiej wpłynąć na prędkość?
      W przyszłości (może za rok) pewnie kupię jakiego gravela o ile ceny nie poszybują w kosmos.
      Jeśli podejdą koła i korba to następna jest kierownica i przerzutki na coś lepszego niż Acera.
      BTW Czy od razu przy korbie inwestować w coś co ma z przodu 2 zębatki nie 3?
      Tak już na marginesie kolega ma Marine 4 corners i siedzi mi się na nim wygodniej niż na moim hexie.
      Pozdrawiam,
      PiTu

• Przez precelek
      Dzieńdobrek forumowicze,
      Trochę z głupoty, trochę zbyt napalony, trochę zachęcony premią w pracy (miłe wspomnienie) postanowiłem zmodernizować swój stary rower - Ghost EBS Comp 29 2014/2015.
      Rower przeleżał zimę na balkonie bez zabezpieczenia i dorwała go ta ruda ******. Z racji że potrzebowałem na szybko czegoś w góry, a w sklepach puchy, pogadałem z chłopakami na serwisie i postanowiliśmy zainstalować nowy napęd 1x11. W sumie to XT/XTR z korbą SLX. No fajny napęd, nie ma co. Serwisant również odwrócił mostek i tak powstał rower na starej ramie, starych kołach, starej sztycy, starym siodle, starej kierownicy i starym turbo beznajdziejnym widelcu RST.
      Mając już solidne podstawy chciał bym w kolejnych miesiącach rozbudowywać rower tak żeby na wiosnę 2022 mieć już kompletnie nową maszynę. Planuję nawet pójść na kurs serwisowy i złożyć nowy rower od zera sam. Jednak strasznie słabo znam się na sprzęcie, uwielbiam po prostu jeździć. Rower ma być maszyną 100% XC pod maratony i single tracki. Do każdej innej jazdy posiadam drugi rower z którego jestem mega zadowolony (no chyba że wsadzę tam GRX 1x11 zamiast 2x10). Moje parametry to waga 100-105kg przy wzroście 196cm.
      Chciałem was prosić o podzielenie się doświadczeniem i pomoc w doborze kolejnych komponentów oraz rady czego szukać, jako że maszynę planuję kończyć raczej na jesieni.
      A więc kolejno kroki:
      1. Mam upolowany widelec RockShox SID 29 RL3 DebonAir 2019 100mm 15x110mm za 2700zł bez manetki. Amortyzator ma rurę sterową długości 17.5cm. Czy to mało czy w sam raz? Nie udało mi się znaleźć żadnych informacji. Reba obecnie kosztuje 2500zł+, recoon 1500zł. No po prostu ten używany SID (podobno przejechał <100km) wydaje mi się fajną opcją. Porządny amortyzator z wyższej półki gotów udźwignąć mój ciężki tyłek i dać mi fajne doznania z jazdy. Tak przynajmniej wynika z recenzji. No i cena względem reby - rewelacja.
      2. Chciał bym wymienić jeszcze w obecnej ramie koła i nie wiem jak do tego podejść. Rama ma tylne mocowanie piasty z szybkozamykaczem, amortyzator jest już/będzie pod sztywnego boosta. Jak byście do tego podeszli? Wymiana przedniego koła a tylne dopiero przy wymianie ramy? Czy wymiana obu kół, a w tylnym zmienić tylko piastę z nową ramą na sztywną oś? Opony już są w przeciętnym stanie, koła ciężkie i chcę tubelessa - stąd chęć zmiany kół.
      3. Sztyka myk myk - tutaj poczekam na nową ramę, ponieważ obecna ma zewnętrzne prowadzenie pancerzy a jednak chyba wewnętrzne wygrywa estetyką. Szkoda będzie zaraz wymieniać sztycę. Czy sztyce pokroju RockShox Reverb utrzymają mój ciężki tyłek?
      4. Kierownica i mostek - czy jest sens wymieniać kierownicę przy starej ramie? W sumie nie widzę przeciwskazań, czy jednak poczekać i dobrać pod geometrię nowej ramy?
      5. Rama i tutaj jest najgorzej - nie wiem ani czego szukać, ani jak, ani za ile. Proszę - pomóżcie. Wiem tylko że chcę szukać ramy po sezonie. Karbon? Obawiam się że jestem za ciężki, ale może się mylę? Tytan w XC ma sens? A może po prostu lekka rama z "tego nie pomalujesz"? Jak wspomniałem na początku rower ma służyć 100% do jazdy XC. Nie będzie jeździć po asfalcie (poza odcinkami maratonów), nie będzie jeździć po mieście. Nie będę na nim robić tras po 100km.  To ma być rower górski typowo w góry, ale jednocześnie na tyle zwinny żeby zawijać się między drzewami i radzić sobie świetnie na podjazdach i zjazdach. Ma być na tyle sztywny żebym nie czuł pompowania (które przy mojej wadze musi występować). Maszyna do IKSCE jednym słowem.
      Budżet? Sky is the limit :) A tak poważnie to chodzi o złożenie fajnego roweru dla AMATORA. Moje cele sportowe to pierwsza trzysetka w imprezach dla amatorów. Tak, jak dojadę w ramach pierwszych 300 pozycji będę więcej niż szczęśliwy. Tylko tyle i aż tyle. Na pewno nie chcę kompletować czegoś czego nie potrzebuję, ale chcę czuć satysfakcję z jazdy i z wydanych pieniędzy.

Wymagam dużo, ale wydaje mi się to ciekawy projekt do dyskusji. Liczę że jest tutaj grono wariatów którzy zechcą mi uświadomić czego potrzebuję, a czego nie potrzebuję. Będę pewnie dziękował w odpowiedziach, ale też dziękuję z góry każdemu komu chciało się to chociaż przeczytać.

* Na zdjęciu widoczny stary rower w pełnej okazałości z oryginalnym osprzętem

• Przez Wam
      Witam,   Szukam kół, które zastąpią mi wysłużone SHIMANO WH-MT35 29". Trochę nietypowe, uwielbiam szybko jeździć szosą w mieście i za miastem. Dodatkowo musi być jak MTB (niestety). Potrzebuję mocnego koła, które zniesie drogi rowerowe (z delikatnymi progami) i nie ma problemu z szybką jazdą na twardym i nierównym terenie typu szuter, ubite ścieżki w lesie. Co roku pękają mi szprychy, przy ruszaniu z miejsca lub przyśpieszaniu. Jak szukam w MTB to obręcze są za szerokie, jak w szosie i przełaju to za wąskie. Szybkozamykacz odrzuca większość fajnych modeli. Są to kolejne koła które są zbyt słabe.   - ilość: zestaw = przód + tył - waga roweru ze mną: około 110 kg - przeznaczenie: bardzo dynamiczna (i trochę siłowa) jazda szosowa, umiarkowany twardy teren MTB - system zamknięcia: szybkozamykacz QR - średnica: 29" - szerokość opony: od 1,5-2,2" lub więcej. - ulubione opony: SCHWALBE HURRICANE 700x40C (1,6"), stary wzór - hamulec: tarcza na centerlook - materiał: aluminium - waga zestawu: do 1900 - 2000 g - kolor: czarny - cena: 800 - 1500 zł - roczny przebieg: 4000-6000 km - max. prędkość: do 50-60 km/h   Pozdrawiam, WM
    • Przez Grzybu77
      Cześć szukam jakiś trasek (singli) w okolicy Krakowa (las Wolski itd.) do nauki jazdy. Chodzi mi o jakieś małe dropy hopy lub ogólnie jakieś fajne traski nie bardzo wymagające tj. dla początkujących żeby się nauczyć takiej jazdy na enduro. Przedtem jeździłem na dircie i BMX więc jakieś tam pojęcie o skakaniu mam ale chcę zacząć powoli od początku. Ogólnie przepraszam jak zły dział ale nie wiedziałem czy w konkretnym regionie czy jak więc napisałem tutaj :-) Jak faktycznie zły to proszę o przeniesienie :-)
    • Przez roberikrowerem1
      Hej, w moim rowerze z lat 80 brakuje przerzutki. Potrzebuję przerzutkę tylną , która obsłuży 6 przełożeń z tyłu.  Jest to rower szosowy, szukam przerzutki do okolo 120 zł, która będzie pasowała na moje mocowanie do ramy to to  pierwsze u góry z lewej strony. Nie ma haka ani nic. Prosze o pomoc.

2. czy na pewno wejdą koła na obręcz 20mm. mierzone od scianki do scianki?  wcześniej na tych kolach byl rozmiar 37-622  teraz chcialbym 28-622 czy da radę?
      Z góry dziękuję 
  • Dodaj nową pozycję...