Skocz do zawartości

[manetka] Shimano Deore nie wrzuca na 3 gdy jest zimno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Mam dziwny problem mianowicie manetką Shimano Deore nie wrzuca na 3 bieg tzn wajcha nie łapie za każdym razem ale tylko i wyłącznie wtedy gdy jest zimno na dworze gdy jest ciepło działa bez problemów.

Edytowane przez Kingins
Odnośnik do odpowiedzi

Smar na zapadce gęstnieje. Jak chcesz to naprawić na szybko to psiknij do środka jakiegoś rozpuszczalnika, ewentualnie wd40. Jak chcesz to zrobić porządnie to musisz zdjąć osłony wymyć, rozpuszczalnikiem cały mechanizm i potem nasmarować nowym smarem.

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

...albo linka się kurczy od mrozu ;)  Miałem tak kiedyś zimą z mechanicznymi heblami - chwilę po wyjechaniu z ciepłego garażu zwalniałem przez ocierające klocki.  

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też obstawiam twardniejący smar, do tego pewnie nie nowy i zasyfiony. Jak jesteś bardzo ambitny to można się dostać do zapadki, wyczyścić i nasmarować jej trzpień, ale to wymaga rozpięcia, a co najgorsze zapięcia co najmniej dwóch sprężyn.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kolega @eloo pisze.....zdemontuj dekielek i zapsikaj dokładnie zwykłym WD40. Najlepiej do tego celu obrócić manetkę na kierownicy aby mechanizm był nad. Skupić się trzeba na dokładnym wypłukaniu zapadek. Przy jednej robocie zrób obie  manetki. Warto przy tym rozruszać przy okazji manetkę zmieniając biegi w obu kierunkach jak i małym śrubokręcikiem podważyć zapadki....rozruszać je. Technika prosta i daje radę. 

Odnośnik do odpowiedzi