Skocz do zawartości

[Rower na Pasek do 5500 zł] Jaki wybrać?


SimonMU

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

z powodu dalej braku fajnych rowerów, postanowiłem przyoszczędzić i poczekać na rok 2022 z nadzieją, że będzie coś lepszego. Ostatnio miałem okazje przejechać się na rowerze kuzyna z paskiem i się zakochałem. Na miasto to idealny moim zdaniem wybór tylko pytanie, czy Nexus 8 od Shimano spokojnie starczy, czy może mi brakować przełożeń? Jak to mniej więcej można przeliczyć czy 8 bieg to ,, mniej więcej '' jakbym jechał np na 2x7, czy nie można tego przeliczać? Co do 2 realnych rowerów na chwilę obecną skupiam się na tych 2 modelach. Coś byście polecili innego ,albo który z tych jak będzie dostępny?:) ?

https://www.cube.eu/pl/2022/bikes/urban-mobility/commuting/hyde/cube-hyde-pro-deepbluensilver/

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-presidio-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus 8 ma zakres 308%, czyli taki jak kaseta 11-34. 

8 bieg to przełożenie piasty 1.615, przemnożone przez przełożenie główne, czyli 46:22. Daje to 1.615 x 2.09, czyli jakieś 3,38:1. Czyli coś twardszego niż "2x7". w przypadku tylnej zębatki 11T na korbie trzeba by zainstalować coś pomiędzy 36 a 38T (czyli teoretycznie 37T). 

Myślę że można to porównać bardziej do 3x7 w napędzie MTB 3x8 z kasetą 22/32/44. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napędów w piaście biegowej to są to rowery do raczej rekreacyjnego przemieszczania się niż do dynamicznej jazdy. Niskie koszty utrzymania napędu to zaleta jeśli chcesz dużo jeździć. Cała reszta przemawia na rzecz kasycznych napędów. Oczywiście wiele ludzi sie ze mną nie zgodzi ....no ale trzeba pamiętać o wszystkich +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, woojj napisał:

Co do napędów w piaście biegowej to są to rowery do raczej rekreacyjnego przemieszczania się niż do dynamicznej jazdy. Niskie koszty utrzymania napędu to zaleta jeśli chcesz dużo jeździć. Cała reszta przemawia na rzecz kasycznych napędów. Oczywiście wiele ludzi sie ze mną nie zgodzi ....no ale trzeba pamiętać o wszystkich +/-

No chce jezdzic 150-250 km w tygodniu w sezonie. Na Kraków i nad morze na trasy idealne się nada. Do lasu mam inny rower;) to ma być typowy mieszczuch na lata;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 17:02, MikeSkywalker napisał:

Spokojnie wykręcisz. Z tych dwóch raczej Cube, choć żaden mnie nie przekonuje aluminiowym widelcem. Ale ten ma znacznie szerszą oponę, więc fajniej będzie to tłumiło na dziurach czy krawężnikach. 

 

Rozumiem... ALe osprzęt taki sam praktycznie nie? Pytanie czy dałbym rade w jednym z tych rowerów zmienić w przyszłości na Alfine 11 biegową czy nie ma opcji? - czy pytać producenta/ sprzedawce?:) z góry dzięki za odpowiedź:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na wymagający rynek niemiecki! Nic tylko brać. 

A tak serio - te rowery to taka nisza że świeca żeby szukać jego użytkowników to mało. 

Ja pozostaję zdania że aluminiowy widelec w rowerze za tyle to słabe rozwiązanie. Przy oponkach 42c będzie czuć jego sztywność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tak zapytam... 

Jeździłeś na rowerze z piastą planetarną?

Bo mnie się też taki rower marzył, a jak się przejechałem to mi się odechciało ;)

Zupełnie mi nie podeszła zmiana biegów, przełożenia i ta masakrycznie ciężka tylna piasta... Czuć, że środek ciężkości jest w tylnym kole...

P.S z ciekawych rowerów masz jeszcze Marin Muirwoods RC, ale on jest na łańcuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się pod tym podpisuję.

Też byłem kiedyś fanem takiego rozwiązania, ale po doświadczeniach (i obserwacjach jak wyżej) kibicuję tylko piastom trzybiegowym, które choć nadal są specyficzne w korzystaniu to nie dają już tego odczucia środka ciężkości w tylnym kole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stpman napisał:

Ja jeszcze tak zapytam... 

Jeździłeś na rowerze z piastą planetarną?

Bo mnie się też taki rower marzył, a jak się przejechałem to mi się odechciało ;)

Zupełnie mi nie podeszła zmiana biegów, przełożenia i ta masakrycznie ciężka tylna piasta... Czuć, że środek ciężkości jest w tylnym kole...

P.S z ciekawych rowerów masz jeszcze Marin Muirwoods RC, ale on jest na łańcuchu...

image.png.8791b231135c51a73ac8592002b0b48c.png

 

Tak i dla mnie nie ma porównania. Ostatnio jeździem pożyczonym tym co wyżej i pinion urywa, ale nie na moją kieszeń akurat to: ) No do Miasta nie wróce już na 90% do łancucha. Po prostu za dużo gmerania:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...