Skocz do zawartości

[Rower spinningowy] Horizon gr7


kaniak77

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda mało stabilnie. GR 6 pod tym względem wypada o wiele lepiej.  Ciężko mi się wypowiadać, ale używam czasem SPINNERa Startrac i mimo profi konstrukcji pod moim 95 kg jęknie mu się czasem. Podstawa to bardzo solidna rama!!!

Zapisz się na zajęcia, zobaczysz czy to dla ciebie taka zabawa.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu myślałem, że gr7 to ten sam co gr6 tylko:

- rama zabudowana plastikiem

- dorzucono pewne modyfikacje oraz udogodnienia

- koło z tyłu zamiast z przodu.

Tak Wam jeszcze dodam z innej beczki - dzwonię po sklepach sprzedających rowery spinningowe:

- wiedza słabiutka

- brak możliwości przetestowania rowerów: żaden sklep nie wysłał mnie gdziekolwiek abym mógł przetestować i pojeździć na zaproponowanym przez nich modelu,

- są tylko pośrednikami w sprzedaży.

Ja jako ewentualny klient jestem mocno zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wiedza słabiutka - normalne

- brak możliwości przetestowania rowerów: żaden sklep nie wysłał mnie gdziekolwiek abym mógł przetestować i pojeździć na zaproponowanym przez nich modelu - a gdzie niby mieliby Cię wysłać? Do klienta, który wcześniej kupił ten model u nich?

- są tylko pośrednikami w sprzedaży - jak 99% sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się na sztywności konstrukcji, a nie na wyglądzie. W większości sprzętu fitnesowego to słowo klucz. Chyba że rowerek będzie robił za gadżet i wieszak ;-))) Często tak kończy taki sprzęt- niestety. 

Spinning to dość wąska specjalizacja. Ma więcej wspólnego z fitnesem niż z jazdą rowerową, choć pedały/kierownica i siodełko jest.  Najczęściej spinning to jazda w grupie, trener, muzyka i atmosfera. Ciężko to oddać w domu.

Dobry sprzęt to wydatek 4-12 tys i trzeba mocno zastanowić się nad sensem zakupu. Za takie pieniądze można potrenować parę zimowych sezonów w grupie.

Ale nie ma co generalizować. Ludzie lubią być indywidualistami i mieć sprzęt do treningu w domu. 

Lubię jazdę na rowerku spinningowym (w okresie pandemii nawet wyporzyczałem- głównie dla żony), ale o wiele lepiej robić to na zewnątrz nawet w niesprzyjających warunkach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinning to fajna sprawa,kupiłem kilka lat temu na allegro czy jakimś olx-e, używany rowerek wycofany z jakiegoś centrum fitnes.

Każdej zimy (listopad-marzec) na min jeźdzę i nie potrzebuję jazdy w grupie ani nie uważam,że ma coś wspólnego z fitnesem, po prostu kręcę kilometry oglądając np.  jakiś serial bez żadnej ideologii.

Zaletą tego jest fakt,że jak siadam wiosną na mój rower to mam kondycję i spokojnie mogę zrobić te 40-50km z marszu.

Myślałem kiedyś o trenażerze ale szkoda mi mojej szosy,niech odpoczywa po sezonie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 14:52, Kforum1 napisał:

Spinning to fajna sprawa,kupiłem kilka lat temu na allegro czy jakimś olx-e, używany rowerek wycofany z jakiegoś centrum fitnes.

Każdej zimy (listopad-marzec) na min jeźdzę i nie potrzebuję jazdy w grupie ani nie uważam,że ma coś wspólnego z fitnesem, po prostu kręcę kilometry oglądając np.  jakiś serial bez żadnej ideologii.

Zaletą tego jest fakt,że jak siadam wiosną na mój rower to mam kondycję i spokojnie mogę zrobić te 40-50km z marszu.

Myślałem kiedyś o trenażerze ale szkoda mi mojej szosy,niech odpoczywa po sezonie 😉

No i o take odpowiedzi mi mniej więcej chodzi

Dzięki

Ja też chcę właśnie trzaskać kilo... przy TV lub żeby kondycja była na wiosnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jeżdżę na GR7 od ponad roku
Można poczuć się jak na szosie po dobrym ustawieniu siodełka i kierownicy i przy dobrym podkaście można  jeździć długo i się nie nudzić.
Lipa ( przynajmniej u mnie ) jak podłączałem się do Zwifta to parametry się nie zgadzały, tj. szybko pedałowałem a w grze mulił, czuć było, że inaczej jadę w grze niż w rzeczywistości. Podobnie przy tej darmowej aplikacji którą oferuje horizzon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja ze swej strony polecam Schwinna. Ze wszystkich spinningowych na jakiś jeździłem te był najsztywniejsze i miały największe możliwości jeśli chodzi o ustawienie. Mam trenażer w domu, ale jak mam wszystko składać do kupy to wolę jechać na siłkę gdzie są spiningowe i mogę włączyć sobie na dużym telewizorze jakieś trasy/podjazdy, albo wrzucić trening z FTI Cycling. Gdybym miał dużo miejsca w domu to z całą pewnością postawiłbym na rower spinningowy sparowany z jakąś apką i trasami. Dla mnie to lepsze rozwiązanie niż rower wpięty w trenażer. Od lat spinning stanowi część przygotowań w zimie do sezonu (czyli w tygodniu siłownia plus spinning, w weekend trening na zewnątrz). Oczywiście na spinie tylko treningi specjalistyczne. Spokojnie idzie ustawić geometrię bardzo zbliżoną do swojego roweru. Tak więc ja polecam rower spiningowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...