Skocz do zawartości

[10000-25000] Crossowy e-bike


ETOmarine

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam e-bike (nowe modele na rok 2022) do jazdy po asfalcie, drogach szutrowych, drogach leśnych, ziemistych, piaszczystych i głębokich kałużach. Zależy mi na długodystansowcu z pojemną baterią. Ważniejsza od ceny początkowej jest dla mnie dalsza eksploatacja w tym niezawodność w każdych warunkach i dostęp do części. Mój wzrost i waga to 195 cm wzrostu i 95 kg. Dodatkowym plusem będzie brak zbędnych rzeczy jak oświetlenie zasilane z baterii roweru, błotników i bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2021 o 22:00, ETOmarine napisał:

Szukam e-bike (nowe modele na rok 2022) do jazdy po asfalcie, drogach szutrowych, drogach leśnych, ziemistych, piaszczystych i głębokich kałużach.

 

38 minut temu, ETOmarine napisał:

full suspension

Ta, był cross a za chwilę będzie pewnie zjazdówka :)

Tak naprawdę to raczej nie wiesz czego chcesz poza tym, że chcesz na to sporo wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zjazdówek na prą to jeszcze nie grali a może się mylę. Tak czy inaczej jak ma być full to robi się listę w tym konkretnego silnika i szuka co w ogóle da się kupić. Może jakiś elektryczny Canyon typu Neuron lub Spectral. W tych pieniądzach podejrzewam, że będzie to top wybór cena-jakość. Może jakaś Meridka bo tam montują chyba Shimano jak idzie o silnik.  Natomiast nie ma czegoś takiego jak niezawodność tym bardziej jak się będzie taplać w głębokich kałużach. Co chwila będzie trzeba wszystko rozpierać i serwisować, napęd będzie szybciej padał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z crossa przeszedłem na MTB full suspension, bo poradzono mi, że hardtail przy tej masie i zastosowaniu roweru się nie sprawdzi. Myślałem, żeby zakupić Meridę eONE-SIXTY 700, ale polskie przedstawicielstwo twierdzi, że będzie ciężko, jeżeli w ogóle się uda dostać model z ramą XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tyfon79 napisał:

No zjazdówek na prą to jeszcze nie grali a może się mylę.

O ile się nie mylę, to geometria poprawiona pod dwupółkowca , do treningu jeśli ktoś musi https://www.husqvarna-bicycles.com/en-cz/models/downhill/extreme-cross-102021.4000003342.html

podobno Shimano to lepiej uszczelniony z silników na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...