Skocz do zawartości

[Dodatkowa bateria bidonowa] czy może działać jak powerbank?


Martiness

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Potrzebowałbym zwiększyć zasięg ebika, poprzez  dołożenie dodatkowej małej baterii wielkości bidonu . Chciałbym, żeby pracowała jako powerbank podłączony do wejścia ładowania w oryginalnej baterii. W związku z tym chciałem zapytać czy ktoś z Was ogarniał kiedyś taki temat i może mi pomóc. 

Pozdrawiam. Marcin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producent roweru , który masz nie robi takiej dodatkowej baterii to raczej nic z tym nie zrobisz, tzn nie można kupić na rynku uniwersalnej dodatkowej baterii ( obojętne czy o pojemności takiej jak oryginalna czy też innej np. mniejszej w formie bidonu )  - z tego co się orientuję nie ma czegoś takiego  - chyba ,że  mówimy o jakiejś konstrukcji DIY i baterii lutowanej w domowym garażu. Dostępne na rynku firmowe komplety  ( silnik  + bateria) producentów taki jak Bosh , Shimano, Yamacha, Brose,  które wykorzystują następnie różni producenci rowerów to najczęściej zamknięte i dobrze pozabezpieczane systemy nie kompatybilne między sobą . Tylko nieliczni producenci rowerów robią swoje dodatkowe baterie. Wymienieni to  Focus i Specialized robią takie baterie ale tylko Specialized ma dodatkową baterię w formie bidonu i działa ona chyba tylko z dedykowanym dla niej modelem SL. Zewnętrzne baterie Focusa ( TEC Pack)  działają też tylko  z ich rowerami  i nie mają kształtu bidonu. Jeszcze Orbea robi dodatkowy extender w formie bidonu do ich modelu Orbea Rise:

https://www.bikeradar.com/news/orbea-rise-e-mtb/

No i to chyba wszysko jeżeli chodzi o takie baterie.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jedna jaskółka wiosny nie czyni :) , ale rzeczywiście jest to extender w formie zbliżonej do bidonu i w miarę uniwersalny. Pytanie czy będzie pasować do roweru jaki ma Martiness. Widzę ,że mają nawet kabel do mojego Focusa ( złącze Rosenberg). Kemusi trochę mnie natchnąłeś i zapytałem wujka Googla a on mi podsunął taki wątek:

https://www.emtbforums.com/community/threads/making-your-own-tec-pack.9442/

Głównie dotyczy on Focusa ale właściciele innych ebikeów też mogą coś dla siebie znaleźć.

Wracając do zapodanego przez ciebie linku :ciekawy jest ten range extender 252Wh, waży tylko 1,15kg czyli dokładnie połowa tego co firmowy TEC PACK do Focusa. 

Rower wygląda ładniej i środek ciężkości też jest pewnie niżej. 

Razem z wewnętrzną baterią robi się 630Wh i Focus nawet z aluminiową ramą będzie ważył  ok. 22Kg czyli całkiem nieźle.
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ogniomistrzwywołuj nickiem ,tak nie widzę, że zwracasz się do mnie.. Wnioski mam podobne, różnica komfortu jazdy z baterią w ramie a extra TEC , jest mocno wyczuwalna. Dla mnie szczególnie na szybszych stromych zjazdach, czuję zmianę  na przednim kole. Teoretycznie , bidonowa bateria powinna wystarczyć , TEC z ponad 700 Wh to sporo! Jeśli kto planuje długie trasy to  myślę, że jeszcze jedna 250 w plecaku , zaspokoi potrzeby z naddatkiem. I zdecydowanie lepsze rozłożenie masy .. Pozdr 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie chce zakładać nowego tematu wiec spytam tutaj. Czy jest możliwość podładowania baterii rowerowej poprzez powerbank który mam ze sobą

Ładowarka jaką mam to : FCA 140 - 420020 / Output  42V - 2.0A

Bateria rowerowa to LG o napięciu 36 V i 10,4 Ah

Chodzi mi o to że np podczas przerwy godzinnej podłączam powerbank i powiedzmy doładowuje o parenaście procent. Jakie parametry powinien mieć taki powerbank ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...