Skocz do zawartości

[MTB] 2500-3000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zakupić rower w przyszłym tygodniu, w cenie 2500-3000 ( może się wahać o 100-200pln jeśli warto dopłacić) .

Lubię jeździć na rowerze, jakiego bym nie miał( a zwykle miałem byle jaki sklepowy ) więc na pewno będę nim jeździł po 1-2godziny, 2-3 razy w tygodniu + codziennie do pracy 4-5km.

Głównie trasy po asfalcie, w mniejszym stopniu po ziemi. Wzrost 187, waga 84kg więc rozmiar 29 i rama 21 myślę.

Chciałbym coś z tych 3 marek, ale rozpatrzę też inne ; unibike, marin, specialized, i nie ukrywam że wygląd ma znaczenie, i rowery z tych firm mi się podobają 

Na osprzęcie kompletnie się nie znam, więc im więcej napiszecie tym lepiej :) Na pewno chcę rower na lata

Co zwróciło moją uwagę to te trzy : 

https://primal.pl/pl/p/Rower-MTB-MARIN-BOBCAT-TRAIL-4-29-er-2021/1071  ( jest dostępny )

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-unibike-fusion-29-2021?gclid=CjwKCAjw2P-KBhByEiwADBYWCs2DU8WAvi6DOJsXkaXL9WxDVVJXgejpWWh8_0pvb3G05cVWk_aoOBoChJQQAvD_BwE ( niedostępny )

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-specialized-rockhopper-29-2021 ( ten jest za 2400, dostępny, aczkolwiek podoba mi się ) 

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-polygon-premier-4 ( Również taki mi się podoba, niedostępny, ponoć coś nowego w PL )

Proszę o opinie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, że bliżej mi do Crosa. Jednak to teoria, nie wiem jakie to ma przełożenie faktyczne, w tej cenie. No i rower musi się spodobać + 29 cali koła :)

Zawsze kojarzylo mi się że opony - 'góral'/mtb jest wąski, a cross szeroki 

Edytowane przez Dams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław. Ułomności napędów? Zawsze mogę co nieco wymienić. Czyli sugerowałbyś Crossfira nad Orbeą pod względem osprzętu? No i szybciej go dostanę, o ile znajdę w PL

Tą Orbeę trzeba zamawiać z ebaya itp? 

Lazaro widzę niedostępne i nie podobają mi się, MARIN Kentfield 2 dostępny i ładny. To też istotne bo nie chcę czekać miesiąc + na rower, a teraz zaraz bym kupił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sugeruję. To Ty musisz się określić czego naprawdę potrzebujesz. Jeżeli cenisz prędkość, a do lasu masz zamiar wjechać od święta to nie patrz na crossy. Może https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-muirwoods lub https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-terra-linda-2

Jeżeli wolisz wygodę nad osiągami to wtedy patrz na crossy. 

Ułomności to znaczy napęd 1xx, szczególnie te mniejsze, czyli 1x7, 1x8, 1x9, ale to też nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo dla wielu to zaleta. Jest mniejsza rozpiętość przełożeń, ale jak masz zamiar jeździć po Wrocławiu to nie powinno być większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Jeżeli cenisz prędkość, a do lasu masz zamiar wjechać od święta to nie patrz na crossy'' No właśnie tak będzie, nawet jak to las to mam ubite drogi w okolicy

Dla mnie najważniejszy jest osprzęt, potem wygląd. Głównie Wrocław, więc dobre drogi. Teraz na necie wszystko niedostępne, chyba trzeba pobiegać po starcjonarnych

Caledon DB DA, jest za 3200, dobry wybór w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie trwa pojedynek ; LAZARO QUANTUM V4 i Caledon db da /db dr, bo co nieco znalazłem dostępne 

Lazaro i Caledon dzieli 100pln, db dr to już 3200

 

i ta indiana ? https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-indiana-x-cross-5-0-m19-czarny-brazowy-r21

Edytowane przez Dams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Caledon DB DA, rower już przyszedł, podoba mi się. Problem mam z ustawieniem roweru/ przerzutek/łańcucha, nigdy tego nie robiłem. Chyba do serwisu trzeba oddać na złożenie ? Rower nie powinien być w ogóle słyszalny, przy jeździe, przy zmianie przerzutek ? Przednie koło prawie w ogóle nie słysze jak chodzi, lewe jest głośne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Około miesiąc użytkowania roweru i mam jeden problem ...

Rower był w serwisie, dałem dość wysokie pieniądze jak za samo regulowanie roweru, bo z pudełka złożyłem go sam

I ... nie ma totalnie oporu przy jeździe - czuje opór jedynie na przerzutkach 3 8 i 3 9, a mimo to rower jedzie wolno... Jeśli wrzucam niższe przerzutki to kompletnie nie da się jechać, bo jest i zero oporu i rower w ogóle nie jedzie, jakbym naciskał powietrze. Jeżdże tylko na tych 2 przerzutkach .... Przejechanie 10km to katorga, trzeba non stop pedałować, i rower ledwo co się przesuwa do przodu

Czasem pod górke jak jadę to wole zsiąść bo tak ciężko/źle się jedzie

Coś tu jest nie tak ; źle wyregulowane, tylko co, i co z tym zrobić jeśli serwis zrobił coś takiego

 

Edytowane przez Dams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dams, co Ty wypisujesz? Jak to zero oporu i rower nie jedzie? 😐

Czy Tobie chodzi o to, ze masz wysoką kadencję (obroty korbą) a rower nie zyskuje prędkości ? Jakie masz przełożenia ? Ile zębów z przodu na tej największej zębatce? (czy aby na pewno łańcuch jest na tej największej zębatce z przodu, jak wybierzesz "3" na manetce?)
Coś mi tu nie gra, bo narzekasz, ze nie możesz uzyskać wysokich prędkości, a z drugiej strony piszesz, że pod górkę ciężko się jedzie ? Napisz bardziej łopatologicznie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże tylko na 3 najcięższych przerzutkach, na niższych się nie da, bo jest zero oporu i rower w ogóle nie jedzie. Pod górkę pedałuje się ciężko i efekt tego jest mizerny - rower nie jedzie. Nawet po płaskim jedzie się źle bo używam najcięższych przerzutek, ja chłop 90kg z silnymi nogami, a jade wolno

Rower jest nowy i po regulowaniu z serwisu, ja kompletnie się nie znam ... Jazda na nim jest totalnie niekomfortowa, wiem że coś tu nie gra, ale sam tego nie zrobię, tym bardziej, że tak jest po serwisie

Na nizszych przerzutkach slysze bardzo niepokojace odglosy i zerowa mozliwosc jazdy ... jak cos takiego moglo wyjsc od serwisanta ?

Po rozpedzeniu, i zaprzestaniu pedałowania rower prawie od razu staje, jakby coś go blokowało.  Dałbym do serwisu, ale co jak znowu będzie to samo ?

''Czy Tobie chodzi o to, ze masz wysoką kadencję (obroty korbą) a rower nie zyskuje prędkości ? '' Tak dokładnie + powyższe 

Tu specyfikacja https://nrowery.pl/rowery/99-caledon-db-da.html

Edytowane przez Dams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dams a jaka Ty masz kasetę? Masz napęd 3x9 i albo za miękko, albo za twardo? Coś to wachlowanie przerzutkami wyglada słabo.

Tak jak napisał powyżej @KrissDeValnor 15km/h, to dużo daleko od mocnego tempa. nawet ze światłami co 2km. Popracuj nad kadencja, conajmniej 80-90rpm i problem sam się rozwiąże. A na dodatek będziesz używał całej kasety :). Same plusy. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 14:41, Dams napisał:

na przerzutkach 3 8 i 3 9, a mimo to rower jedzie wolno... Jeśli wrzucam niższe przerzutki t

Przerzutki to w rowerze są co najwyżej dwie. I jest to nazwa mechaniczmu zmieniającego PRZEŁOŻENIA, bo właśnie o tym chciałeś napisać ;)

Tak poza tym to jak wyżej - nauczyłeś się "ugniatać kapuchę" jak to się mówi, czyli mega siłowa jazda z niską kadencją. Stąd wrażenie "ciągłej pracy" a prędkość żadna. Jakby Ci dać szosówkę z blatem 53T to pewnie byś dobił gdzieś do 20km/h i jeszcze chwalił opory :)  Ewentualnie "pomogły" też te "byle jakie sklepowe" rowery, bo coś czuję że mogły przyzwyczaić, że jazda musi iść ciężko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...