Skocz do zawartości

[do 8000] XC do 8000 zł Shimano mały rozmiar


Pazuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dwóch rowerów z przednim zawieszeniem. Rowery będą służyć jako uzupełnienie graveli które posiadamy. Jeździć będziemy tylko po górach (Stołowe, Sowie, Masyw Śnieżnika i te rejony). Jedyny asfalt to drogi do tych gór czyli maksymalnie 10-15 km. Nie planujemy udziału w żadnych zawodach.
Wymagania :
- Rama aluminiowa
- Amortyzator powietrzny (odpada marka własna Gianta)
- Grupa Shimano
- Im mniejsza waga tym lepiej (optymalnie 12,5-13 kg).
- Ilość przełożeń nie ma znaczenia, choć chciałbym spróbować 1 x X
- Cena za 2 rowery to maksymalnie 14 000 zł (np Scale 950 - 8000zł i Scale 965 - 6000 zł)
- Zaletą byłby wkręcany suport
- Zaletą byłaby manetka blokady amortyzatora

Moje typy to:
Scott Scale 950
Scott Scale 965
Merida BIG.NINE 500 LITE
Merida BIG.NINE Limited
Specialized Chisel

Z racji niskiego wzrostu (ja 171cm, Żona 164) jesteśmy chyba skazani na rozmiar 17 (dla większości firm to chyba S). I tutaj pojawia się problem bo tych rowerów po prostu w sklepach nie ma.
Może macie jakieś inne propozycje lub znacie sklep w którym dostanę Scotta Scale 950 w rozmiarze S? Albo ww Meridę. Najbardziej podobają nam się te Scotty.

Jakieś sensowne używki też mogą być (np na kole 27,5).


Czytałem te wszystkie boje przy zakupie rowerów w dobie pandemii a teraz sam muszę się z tym zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pazuzu jeśli interesuje Cię miasto Gdynia: https://sklep.zuchlinski.com.pl/scott,121,0.html

Dziś dzwoniłem potwierdzić dostępności dla siebie i zgadzało się z tym co mają na stronie, jutro jadę do nich na oględziny. Jest parę S, w tym modele które wymieniłeś oraz Contessy rozmiar M - nie wiem jakie to ma przełożenie na męską rozmiarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pazuzu napisał:

Marki wysyłkowe odpadają - rower musiałbym zobaczyć przed.

Kellys to ciekawa propozycja, bardzo fajny osprzęt - dzięki za propozycję.
Rower chciałbym mieć fizycznie w domu najpóźniej na koniec lutego. 

decathlon? XC500 w rozmiarze M dla Ciebie, S dla żony. Niestety to nie Shimano a Sram, jednak GX -> to bardzo dobra jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, c1ach napisał:

@Pazuzu jeśli interesuje Cię miasto Gdynia: https://sklep.zuchlinski.com.pl/scott,121,0.html

Dziś dzwoniłem potwierdzić dostępności dla siebie i zgadzało się z tym co mają na stronie, jutro jadę do nich na oględziny. Jest parę S, w tym modele które wymieniłeś oraz Contessy rozmiar M - nie wiem jakie to ma przełożenie na męską rozmiarówkę.

Dzięki za propozycję - dzwoniłem, mają 950 z 2021 roku. Tylko problem taki że mieszkam po drugiej stronie Polski a oni nie wysyłają rowerów. Gdyby nie odległość to bym raczej brał.

 

Cytat

decathlon? XC500 w rozmiarze M dla Ciebie, S dla żony. Niestety to nie Shimano a Sram, jednak GX -> to bardzo dobra jakość

Moim zdaniem świetnie skonfigurowany model, dla mnie decathlon to plus. Ale jest kilka problemów:
- Grupa SRAM - bardziej chodzi o to że chciałbym mieć wszystkie roweru w domu na osprzęcie jednej marki
- Karbon
- Znikoma dostępność
- Nie widziałem na zdjęciach ale wizualnie mi się nie podoba.

W razie gdyby udało się znaleźć tylko jeden rower to druga osoba dostanie komplet kół do gravela z możliwie najgrubszymi oponami. Choć dla mnie to półśrodek, jest więcej rzeczy które przeszkadzają mi w gravelu w ewentualnej jeździe po górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w rodzinie 3x Chisel i śmiało mogę polecić ten model. Troche HT zjeździłem od Gianta xtc po Meridy big nine i Treki różnej maści, ale zawsze było coś na rzeczy jeśli chodzi o całokształt.

Chisel to  Epic w wydaniu alu i jego geo mi i żonie pasuje najlepiej.

Tegoroczny Chisel Comp 2021 jest na Shimano Deore i wagowo z pedałami  wychodzi 12,4kg dla rozmiaru L. 

https://www.mtb-news.de/news/specialized-chisel-2021-infos-preise/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś na Scott Scale 965, 960, 930, wszystko 2022. Nie ukrywam, myślałem że wejdę złapię 965 i wyjdę. Zacząłem testować i wyszło że praca amortyzatora psuje mi radość z jazdy, bardzo słaby RockShox Judy Silver TurnKey. Płynność pracy mnie nie zachwyciła, głośno pracuje jakby coś chrobotało we wnętrzu + na papierze ciężki. Bez sensu było wydawać prawie 6k i być niezadowolonym, dołożyłem do 960 na najtańszym Fox 32 Rhythm.

Ten sam problem z Judy Silver dotyczy Chisela który kosztuje nawet więcej niż Scale 960 na foksie. To do roweru za max 4k PLN, a nie takiej fajnej maszyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, c1ach napisał:

Jeździłem dziś na Scott Scale 965, 960, 930, wszystko 2022. Nie ukrywam, myślałem że wejdę złapię 965 i wyjdę. Zacząłem testować i wyszło że praca amortyzatora psuje mi radość z jazdy, bardzo słaby RockShox Judy Silver TurnKey. Płynność pracy mnie nie zachwyciła, głośno pracuje jakby coś chrobotało we wnętrzu + na papierze ciężki. Bez sensu było wydawać prawie 6k i być niezadowolonym, dołożyłem do 960 na najtańszym Fox 32 Rhythm.

Ten sam problem z Judy Silver dotyczy Chisela który kosztuje nawet więcej niż Scale 960 na foksie. To do roweru za max 4k PLN, a nie takiej fajnej maszyny.

 

Takie czasy, że za więcej dostajemy mniej.

Model 2019, który mam jest na Rebie i XT, tymczasem 2020r żony już na Sram SX i Judy Silver i o zgrozo kosztował więcej. Pierwsze co zrobiłem w jej rowerze to upgrade na GX i wpadła właśnie Reba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle. Recon to takie rozsądne minimum. Jako, ze jednak nie ma w czym wybrzydzać na rynku rowerów, to sugerował bym się przekonać do innych produktów Srama niż reba czy recon.

O ile w szosie/gravelu to jeszcze rozumiem bo sam bym nie chciał napędu srama w szosie, to w mtb sram ma bardzo silną i zasłużoną pozycje od lat. GX jest na tyle dobry, ze zapominasz o tym ze masz przerzutki. Nie dostrzegam benefitów z posiadania tej samej marki przerzutek i w gravelu i mtb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas zejść na ziemię zamiast bujać w obłokach. Nikt z tej klasy producentów nie da w tej cenie porządnego amora czy cokolwiek poza śmieciowym Sramem SX no może w połączeniu z NX. I dobrze, że pytający chce Shimano bo Deorka jest tutaj na poziomie GX'a. Z drugiej strony dziwę się bo rower też dla żony na góry decydujecie się na takie kwadraciaki jak zwykłe HT. To już rowery dla masochistów zakochanych w utrudnianiu sobie życia. Merida ma przecież w ofercie sztywnego HT z Reconem. Wprawdzie hamulce to tragedia i tu przycięli ale biorąc pod uwagę cenę to się kalkuluje wymiana na coś lepszego. Wiele marek ma już w ofertach sztywne trailówki, które bardzo ułatwiają jazdę w górach i sprawiają więcej przyjemności.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam porówniania do nowych napędów shimano, tym niemniej na GXach jeżdże od kilku lat i no nie ma sie do czego przyczepić. Podoba mi sie twardość, szybkość działania oraz to że działa tak samo dobrze niezależnie od tego jak dużo błota na nim jest. Nie ma tendencji do jakiegokolwiek rozregulowywania się, jezdzisz, myjesz co jakis czas i tyle. Zeby nie było nowych napędów Shimano 1x12 tez bym spróbował, w końcu są nowsze. 

Na Deore 1x12 nie jezdziłem również, ale też bym w ciemno strzelał, że to poziom lub dwa niżej niż GX. Choćby z tego powodu że groupset Deore(2.17kg) jest pół kilo cięższy niż groupset GX(1.71kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz_Brycki to fajnie, że masz GX'a i takie o nim opinie. Mam taką samą tylko nijak się to ma do takiego SX'a. Jak napisałem technicznie/użytkowo nowe Deore stoi sporo wyżej od SX/NX. Mamy się spierać czy czarne jest czarne a nie białe? To są fakty użytkowe a nie to co ktoś zważył i napisał sobie w katalogu bo mu jest wygodnie. Katalogi weryfikuje teren i użytkownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nie chce sie spierać. Napisałem tylko ze GX jest spoko i ze nie warto skreślać po to by mieć jeden "ekosystem" napędów w domu(gravel/mtb) bo tu nie ma nic kompatybilnego. Koniec kropka prosze nie dopowiadać :) 

 

@Pazuzu ten model jest Giant Oporów we Wrocławiu w rozmiarze S : https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-slr-29-1 moze warto tam przedzwonić :) Tak amortyzator marka własna Gianta, ale nie ma w czym wybrzydzać na rynku. Sugeruje też obejrzeć się za decathlonem i spróbować upolować XC500/XC900 bo na 2022 wchodzą tam nowe ramy i będzie na pewno drożej. Przy zakupie przez internet rower możesz oddać bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chyba w żadnym rowerze do 8000 nie będzie pełnego GX'a z kasetą na XD (i odpowiednią piastą w kole), bo jest to po prostu za drogie. Same kasety GX kosztują w detalu 800-1000 PLN. Nawet rower z Deca ma dużo tańszą kasetę NX. W cenie Shimano o rozpiętości 10-51 masz co najwyżej Srama 11-50. 

Po drugie niska waga groupsetu GX bierze się głównie właśnie z jednoczęściowej kasety na bębenek XD. Ale patrz punkt 1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...