Skocz do zawartości

[do 1000zł] używany czy warto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Na nowo chciałbym wsiąść na rower, dlatego po kilku latach bessy chciałbym wrócic do roweru który kiedyś posiadałem. Był to Kellys Quartz rocznik 2009, byłem z niego bardzo zadowolony i z niechęcią z nim się rozstałem. Był dla moich potrzeb wręcz idealny, a z ogłoszeń rowerów używanych wynika że do 1000zl powinienem takiego kupić. Czy wg Was w oparciu o specyfikację i zakładając o dobry stan, jeśli taki znajdę, warto go ponownie kupić czy w tej kwocie powinienem szukać czegoś innego. Jeśli tak to jakiego roweru szukać? 

Poniżej specyfikacja w.w Kellysa: 

http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/73/Kellys.Quartz.DSC/

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kellys jakiś wyjątkowy w swojej klasie nie był. Jeśli przemawia za nim sentyment to jasne - trzeba szukać jak najbardziej zadbanego egzemplarza. 

Jeśli po prostu taki góral 26" odpowiadał potrzebom to szukałbym czegoś podobnego w okolicy, w jak najlepszym stanie - z zadbanym amorem, kołami, napędem. A czy to będzie Author, Kellys, Merida, Giant czy jeszcze coś innego ma już mniejsze znaczenie. Grunt żeby rama była w dobranym rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, woojj napisał:

Słowo klucz- to stan napędu. Warto poszukać takiego z idealnym napędem. Zaopatrz się w przymiar do łańcucha i to sprawdź przed zakupem. Nie każdy potrafi wzrokowo to ocenić. 

Koszty wymiany napędu to 250-500 zł . 

Świetna sugestia, dziękuję.

 

3 godziny temu, Brombosz napisał:

I koła żeby miał proste. Mają nie zgrzytać przy wolnym kręceniu i nie telepać się na boki w powietrzu.

Bardzo dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

Niestety znalezienie czegoś o ograniczonym budżecie nie jest łatwe i przyczynia się do rozważań. Natrafiłem na coś co być może jest rowerem bardziej rozwojowym niż wspomniany wyżej Kellys na 26. Nie wiele opinii o tym rowerze w sieci ale może akurat Wy coś więcej wiecie na ten temat, chodzi o rower Karbon Spiker R40, używka oczywiście.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-karbon-spike-r40-kola-27-5-cali-rama-21-nowylombard-czestochowa-CID767-IDM6ZpO.html

Będe wdzięczny za każdą radę, opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę z Waszych odpowiedzi. 

Wiem że wprowadzam zamęt, bo już sam mam go w głowie ale jeszcze mam drugi rower nad którym się zastanawiam i choć wiem że ten na 27.5 jest bardziej rozwojowym to jednak ciągnie mnie do tego

https://www.olx.pl/d/oferta/merida-tsf-500-rower-mtb-18-cali-deore-xt-avid-juicy-3-suntour-bdbstan-CID767-IDLSMKG.html

Przewaga osprzętu, jednak jest to 26cali.

Pomozecie rozwiać wątpliwości?

btw. Wiem że ktoś może się nieźle pośmiać czytając te rozważania na co wydać 1tys zł ale dla mnie to nie mało i chciałbym kupić za to rower z którego będę zadowolony dłużej niż sezon czy dwa a biorąc pod uwagę nowe podchodzące pod dwukrotność ceny na "no name'ach" to nie wiem czy to nie lepszy wybór kupić coś z powyższych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, woojj napisał:

gdzie 18" przy kole 26 a  gdzie 21 przy kole 27,5......rozstrzał wielki. Ile masz wzrostu???

Pamiętaj że podstawa to dobór roweru do wzrostu, szpej jakim jest obwieszony rower to drugorzędna sprawa.

PS - ta merida wygląda mocno zmęczona.....;-((

Mam 178cm wzrostu. 

Mocno zmęczona? Oglądając dołączone zdjęcia z linku na taką nie wygląda, no ale to ja jestem laikiem w tej materii i dlatego Was proszę o radę. Karbon nowszy ale zdjęcia nie oddają całokształtu, jak w Meridzie. Tak ku ścisłości nie byłem nie mierzyłem się na żaden z nich, proszę Was o zdanie bo do jednego i drugiego mam ok 50km, a jedyny rower jaki miałem to Kellys z ramą 19.5 i był ideal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...