Skocz do zawartości

[Rower] MTB po bułki do 1000 zł - podkarpacie

Rekomendowane odpowiedzi

Kupię rower do jazdy po mieście (dojazdy do pracy, na zakupy, itd. i krótkie treningi) w dobrym stanie do kwoty 1000 zł.

Typ: preferowany MTB (jazda cały rok)
Rama: aluminium
Koła: 27.5" wzwyż, choć 26" też biorę pod uwagę
W miarę sprawnie działające przerzutki, bo teren pagórkowaty.

Odnośnik do odpowiedzi

W poprzednim miałem tourneya i po kilku latach przerzutki działały coraz gorzej, ale idzie się przyzwyczaić, że np. nie wejdzie jedynka z przodu pod górę. Nie bez znaczenia są warunki atmosferyczne, kiedy rower stoi na zewnątrz, a zamierzam przejeździć całą zimę.

A piszę tutaj, bo kupowanie czegokolwiek i od byle kogo z OLX-a może mnie więcej wynieść na serwis.

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeszów lub okolice. Właśnie przeglądam OLX-a (ustawiłem cenę max 1500 zł) i nic ciekawego nie ma. Większość na kołach 26" sprzed 10-20 lat, a jak jest coś współczesnego, to nie na mój rozmiar (rama dla mnie to 19" lub koło tego).

https://www.olx.pl/sport-hobby/rowery/rowery-gorskie/rzeszow/?search[filter_float_price%3Ato]=1500

Dużo rowerów z dobrym osprzętem w podejrzanie niskich cenach wystawianych przez te same osoby.

W weekend przejrzę jeszcze Facebook Marketplace, Allegro i Rzeszowiaka.

Plan B to zakup nówki, ale teraz, kiedy ceny podskoczyły +20%, raczej to się nie opłaca. Za 2 lata nówka nawet nieużywana może być warta połowę z tego. Rower w zimie będzie stał na zewnątrz, narażony na deszcz, śnieg, ujemne temperatury. Z drugiej strony jazda ma sprawiać przyjemność, nawet jeśli jest to dojazd do zakładu.

Odnośnik do odpowiedzi