Skocz do zawartości

[5000] Szosa


Rekomendowane odpowiedzi

No dokładnie. Pisałem o niej od początku 

Dlatego  właśnie napisałem że szkoda że nie ma baryłek przy manetkach bo nie ma jak na bieżąco dostrajać przerzutek w trakcie jazdy, tylko trzeba z roweru schodzić.

20 minut temu, PawelW84 napisał:

Właśnie patrzyłem w instrukcję Shimano.

Prowadnik ma być ustawiony 1-3 mm nad zębem największego blatu, równolegle do jego płaszczyzny z jakimś 0-1mm przekosem jego końca od strony przerzutki tylnej w kierunku osi roweru ( czyli do wewnątrz ) 

Na kasecie wrzucamy największa koronkę

Łańcuch wrzucamy na największy blat, manetkę ustawiamy na trymowanie , naciągamy linkę, regulujemy znaki śrubą regulacyjną żeby pokryły się w jedną linie.

Prawą śrubą regulacyjną ustawiamy żeby łańcuch nie ocierał o prowadnik.

Zrzucamy łańcuch z dużego blatu na najmniejszą zębatkę i lewą śrubą ustawiamy tak żeby łańcuch nie tarł o prowadnik od strony osi roweru

Coś pominąłem ? 

Trochę słabo że dla przedniej przerzutki nie znalazłem nigdzie baryłki a dla tylnej jest tylko przy przerzutce. Nie da się doregulować bez zsiadania z roweru :(

Jak możesz rzuć okiem czy dobrze opisałem procedurę regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie zrozumiałem.

Na moje oko to robisz jakoś odwrotnie i powinno się zaczynać od młynka, a nie dużej zębatki.

Prawdę mówiąc, przy dobrze wyregulowanej przerzutce i ewentualnych mikro poprawkach po pierwszej jeździe ( linka się wyciągnie, pancerze ułożą), kompletnie nie widzę sensu dotykania baryłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę przy tym po siedziałem i wygląda że mam ten sam problem co tu

 

 

Zawsze gdzieś coś ociera o prowadnik przy skrajnych położeniach. Jak nie na 11 to na 11 Zastanawiam się czy przy jeździe na 11 koronce po prostu nie zostawić łańcucha w kontakcie z wewnetrznym slizgiem prowadnik. Przynajmniej nie dzwoni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak jeździsz i czego częściej używasz. Jak często będziesz jechał na najtwardszym, to lepiej żeby nie obcierało. Niestety, ale nawet dokumentacja Shimano sugeruje że tam do jakiś obcierek będzie dochodziło. Zauważ że instrukcja mówi, żeby zostawić 0-0,5 mm odstępu między łańcuchem a prowadnicą. Podczas jazdy dojdą wibracje, korba się odgina, zawsze coś tam obetrze.

Ja zdecydowanie wolę zrobić tak jak pisałeś, żeby nie obcierało na zębatce 11T. Po drugiej stronie klatki jest właśnie ten ślizg, a po tym łańcuch przesuwa się bez dźwięku. No i powiedzmy sobie uczciwie. Jeżeli to jest typowa szosa, a Ty nie mieszkasz w najbardziej ambitnych częściach gór, to wątpię żebyś często używał skrajnych przełożeń. Miałem szosę i jeździłem nią pod Warszawą. NIGDY nie użyłem młynka, najtwardszego przełożenia na kasecie też nie, a najlżejszego naprawdę sporadycznie. Teraz mam Gravela, a tam sytuacja wygląda nieco inaczej, nawet na mazowszu.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja wcale nie jest taka trudna, trzeba się tylko przyłożyć i zrobić to porządnie. Tył na ogół ustawia się bardzo prosto i ewentualnie można podregulować podczas jazdy. Przód musi być ustawiony dobrze od początku. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że pewnie linka się lekko wyciągnie a pancerze ułożą. Chociaż wydaje mi się że po takim czasie w kartonie i teraz po pierwszej jeździe, co miało się ruszyć to się już ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czesc, się udało to co to znaczy? Jaki jest standard 2x11 Przy jakiej zębatce jadąc w górę, powinno zacząć trzeć, na małym blacie. Przy której zębatce jadąc w dół na kasecie, powinno zacząć trzeć jadąc na dużym blacie? Mi się udało wyregulować że gdzieś 5 zębatek skrajnych kasety mogę używać z małym/dużym blatem. To tak powinno być, czy jednak powinienem ustawić tak że na skrajnych przełożeniach (duży blat, najmiejsza zębatka oraz mały blat -  najwieksza zębatka) lekko trze, i tym samym będe miał wiecej zębatek z tylu do dyspozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...