Skocz do zawartości

[Koła] Koła od XC na obręczach XR391 25mm


Rekomendowane odpowiedzi

Piasty DT można przerobić ze sztywnej osi na QR zmieniając endcapy, QR ma inaczej mierzone wymiary, dlatego z 12x142 robi się na hakach "magicznie" 9x135. Są też adaptery aby piastę bez boosta włożyć do ramy z boostem, na zasadzie prostych podkładek. Ale w drugą stronę się nie da, cała idea boosta to szersza piasta z szerzej rozstawionymi szprychami, jak to niby chcesz zwęzić:

boost-drawing.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie ma sens i aż zgłupiałem i musiałem spradzić na stronce DTka.

Rzeczywiscie z tym 135x9 przesadzilem, ale wg strony DT moją piastę da radę skonwertować z 148 na 142

Tylko na stronce DTka jest jedynie kit na shimano a ja potrzebuje na XD

https://www.dtswiss.com/en/suport/product-suport?matnr=H35PTCDRR28SO9011S

 

image.png.e2958e04bba5df2cf853628c9e25ec9e.png

image.png.7f5b8025861f7d6239877300adde55ad.png

 

ale z kolei shimano boost daje się skonwertowac na 142 XD, wiec pewnie 148 XD pojdzie tym samym adapterem

 

image.png.c573f51a36faf697f976e261bed1a779.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja inaczej rozumiem tą stronę, którą linkujesz. Opcje konwersji są dwie:

  • Convert to Shimano MTB 11s 12/148 mm
  • Convert to Shimano MTB Micro Spline 12/148 mm

A niżej po prostu masz wymienione części potrzebne do konwersji: freehub i odpowiednie endcapy. W tym przypadku akurat pasują endcapy o nazwie 142/12, ale to nie znaczy, że "skasują" boosta, po prostu encapy to ta sama część co w starszych piastach bez boosta i taka nazwa im została. To nie one decydują o wymiarze piasty.

Przynajmniej ja tak to rozumiem, w razie wątpliwości wyślij pytanie dt4you ;)

 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co Wy? Z Boosta na non-boosta adapterami? :D 

 

To co może niektórych mylić, to HWGXXX00S3188S. Mając piastę boost Shimano i chcąc skonwertować na Boost XD należy kupić bębenek XD oraz endcap, który jest dedykowany bębenkom XD. Tak, Endcap dla osi 12mm jest inny dla Shimano i inny dla Srama. A że adapter powstał w czasach, gdy Boost nie istniał, to go nazwali 12/142, ale to nie oznacza, że jak na piastę Shimano 12/148 założymy bębenek i Endap XD to nam się zrobi piasta 142mm. Te 142 ma po prostu ten produkt HWGXXX00S3188S w nazwie.

 

Moim zdaniem nie ma opcji na konwersję a ten koleś, co rzekomo 370tkę w filmiku przerobił, to albo bzdury opowiada i nie wie czym jest boost, albo osiągnął coś w rodzaju tego Trekowego QR141. Rozgiął bardziej widełki i wcisnął koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...