Skocz do zawartości

[U-lock] Który się nada?


pablo945

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam dylemat co do u-locka 

Mój rower to:

https://allegro.pl/oferta/rower-fit-lazaro-aero-v1-altus-28-men-19-pomarancz-11051744456

Zastanawiam się nad jednym z dwóch u-locków:

https://allegro.pl/oferta/zamkniecie-onguard-pitbull-std-8002-u-lock-5-klucz-9526732432

Lub 

https://allegro.pl/oferta/zapiecie-rowerowe-u-lock-onguard-brute-ls-8000x-11105220182

Dodatkowe informacje:

Rower będzie zapinany na 8 godzin pod pracą we wiacie, do takich stojaków:

https://allegro.pl/oferta/stojak-na-3-rowery-rower-rowerowy-tanio-7454941764

Pytanie dodatkowe oprócz wyboru u-locka, czy złapią one te stojaki do wcześniej wymienionego roweru?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U lockiem zapniesz jak wstawisz w stojak tylne koło. Bo jak wstawisz przednie, to zły człowiek może je odpiąć. Natomiast jak tylnym, to może łatwo zabrać przednie. Nie piszesz jak wygląda miejsce pod praca, gdzie są stojaki. Np. ja miałem w jednej pracy stojak tak wciśnięty, że złodziej mógł by pare godzin pracować - rower wstawiałem do swojego gabinetu. W kolejnym biurze rower parkowałem bez stresu - kamery, uzbrojeni strażnicy, wstęp na teren ograniczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U lockiem zapniesz jak wstawisz w stojak tylne koło. Bo jak wstawisz przednie, to zły człowiek może je odpiąć. Natomiast jak tylnym, to może łatwo zabrać przednie. Nie piszesz jak wygląda miejsce pod praca, gdzie są stojaki. Np. ja miałem w jednej pracy stojak tak wciśnięty, że złodziej mógł by pare godzin pracować - rower wstawiałem do swojego gabinetu. W kolejnym biurze rower parkowałem bez stresu - kamery, uzbrojeni strażnicy, wstęp na teren ograniczony. 

Kamery są skierowane na wiatę na rowery, która jest zabezpieczona na kłódkę ale chcę dodatkowo przypiąć rower do stojaków, o przednie koło się nie boję, bo nie jest na zacisk, rower planuję bokiem postawić do stojaków tak żeby ulock mógł chwycić i ramę i koło tylne, bardziej mnie interesuje odpowiedź który u-lock będzie bardziej optymalny oraz czy u-lock chwyci stojak ale tu już otrzymałem od Pana odpowiedź. Okolica jest w miarę spokojna bo wiata znajduje się przy parkingu dla samochodów pracowników i dosyć często ktoś wychodzi na fajki, ale u-lock by się przydał na 8 godzin, nie raz do sklepu się pojedzie to też trzeba przypiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pablo945 napisał:

Pytanie dodatkowe oprócz wyboru u-locka, czy złapią one te stojaki do wcześniej wymienionego roweru?

Do podobnych udaje mi się przypiąć nieco mniejszym. Nie jest wygodnie ale idzie złapać za dolną rurkę tylnego trójkąta i szprychy koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wojcio napisał:

 W kolejnym biurze rower parkowałem bez stresu - kamery, uzbrojeni strażnicy, wstęp na teren ograniczony. 

Proszę Cię - znajomemu zasunęli rower z terenu MSWiA - ogrodzony cały teren wielkim płotem, biuro przepustek, szlaban , sprawdzanie dokumentów na wejściu - a jednak, rower był i znikł :) Mniemanie, że jakiś strażnik będzie miał na uwadze Twój rower jest naiwne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Charvel

w mojej byłej pracy przyczepa zgniła z ogrodzonego terenu, gdzie brama jest zamykana :)

@pablo945

przypinanie roweru do wyrwikułka za pomocą u-locka to tragedia, raz  przypinałem i później szukałem ogrodzenia lub balustrady, gdybym miał wybierać to brał bym ONGUARD Brute LS 8000X lub łańcuch np onguard  8119X lub  AXA Cherto Compact 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rowerzysta01

Dzięki za odpowiedź, przedwczoraj przyszedł do mnie u-lock, muszę jeszcze zmierzyć wymiary osi zacisków od kół i sztycy a następnie wymienić je na imbusy, żeby chociaż trochę podnieść bezpieczeństwo na krótkich postojach pod sklepami, na weekendzie jazda próbna, a w poniedziałek do pracy już nie mogę się doczekać 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 21:38, rowerzysta01 napisał:

przypinanie roweru do wyrwikułka za pomocą u-locka to tragedia, raz  przypinałem i później szukałem ogrodzenia lub balustrady

Kwestia indywidualnego stojaka.

Takie jak podał pablo nie są znośne. Najgorsze są spirale i te na samo koło przykręcane do ściany.
Ostatnio coraz bardziej nie podobają mi się n-ki lub jak ktoś woli odwrócone u. Niby do każdego można przypiąć dwa rowery, niby da się przy piąć porządnie za ramę i koło ale:
- jest zdecydowanie za mało miejsca, żeby swobodnie wprowadzić rower jak już inne stoją, jak ktoś krzywo postawi to blokuje dwa stojaki, zamiast jednego zajętego miejsca wychodzą 2-3 nienadające się do przypiecia
- rury stojaka są zazwyczaj za grube, żeby swobodnie u-lockiem złapać ramę i koło, w efekcie zazwyczaj przypinam tylko za ramę, bo nie chce mi się kombinować, może mam za małego u-locka ale jakoś nie chcę obniżać standardu zapięcia (mam Kryptonite NY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 13:07, zekker napisał:

Ostatnio coraz bardziej nie podobają mi się n-ki lub jak ktoś woli odwrócone u. Niby do każdego można przypiąć dwa rowery, niby da się przy piąć porządnie za ramę i koło ale:
- jest zdecydowanie za mało miejsca, żeby swobodnie wprowadzić rower jak już inne stoją, jak ktoś krzywo postawi to blokuje dwa stojaki, zamiast jednego zajętego miejsca wychodzą 2-3 nienadające się do przypiecia
- rury stojaka są zazwyczaj za grube, żeby swobodnie u-lockiem złapać ramę i koło, w efekcie zazwyczaj przypinam tylko za ramę, bo nie chce mi się kombinować, może mam za małego u-locka ale jakoś nie chcę obniżać standardu zapięcia (mam Kryptonite NY)

Jakieś zupełnie wymyślone powody. Przecież rowery nie są przyspawane do stojaków, jak któryś stoi krzywo, to beż problemów można go poprawić bez względu na linkę czy u-locka. U mnie, na dość obleganym dworcu podwarszawskim bez większych problemów to takiego stojaka przypinają 3 rowery - 2 równolegle i 1 prostopadle.  

Po drugie nie wiem jakiej grubości ma być rura stojaka żeby przeszkadzać w zapięciu ramy i kola razem. Co tak naprawdę przeszkadza to duża odległość pomiędzy podsiodlową i kołem w niektórych rowerach. Ale stojak to nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, cudza własność - rzecz święta, nie moje to nie ruszam. Nie chce się bawić w jakieś kłótnie jak ktoś kiepsko postawi rower, że się przewraca. Szkoda czasu na wykłócanie się, że to nie ja przewróciłem, że to nie ja zarysowałem itp. Czasem nie ma innej możliwości i trzeba lekko obcy rower odchylić ale jak ktoś postawi jak debil, to trudno, znajdę inne miejsce.
Po drugie, staram się szanować swój rower i nie wciskać się na siłę.  Bardzo nie lubię też co chwila poprawiać lusterka jak o coś zahaczę, czy ktoś przeciskając się mi je przestawi.
Po trzecie, jak ktoś porządnie przypnie u-lockiem, to nie ma szans na przestawienie. Nie każdy ma szerokie lub długie zapięcia, ja mam dosyć ciasne i jak zapnę o ramę i koło, to całość jest sztywno połączona.

Do niektórych stojaków mogę bez problemu przypiąć za ramę i koło, do innych jakbym nie cudował to nie zapnę. Na długość może by i starczyło ale wtedy na szerokość nie wejdzie (dodaj szerokość rury stojaka, ramy, koła z błotnikiem). Część ma taką konstrukcję, że nie można dobrze ustawić roweru do takiego zapięcia, np.: https://www.stojaknarower.pl/stojaki-modulowe/478-18400-stojak-rowerowy-irys-iii-z-poprzeczka.html#/36-material-stal_ocynkowana
Jeszcze inne są z nietypowych profili i nie idzie wcisnąć u-locka, żeby dał radę objąć ramę i koło. Np. stojaki z systemu rowerów Mevo są mało ustawne. Okrągłe najlepsze ale trafiają się też o przekroju kwadratu i tu jest znacznie gorzej, nie wspominając już o jakichś stylizowanych "cudach".

Na koniec liczy się jeszcze rozmiar u-locka. Jak masz standardowego lub przedłużonego lub poszerzonego, to dużo łatwiej jest się przypiąć. Ja mam nieco mniejszy i czasem tego centymetra brakuje, żeby się swobodnie zapiąć. Poprzednio miałem poszerzoną wersję i to była bajka ale po kilku zmianach w rowerach wydawał się za słaby. 10x20 vs 12x22 to bardzo duża różnica.

 

Powody nie są wymyślone, to moja codzienna praktyka na przestrzeni wielu lat.
Ty masz swoje doświadczenia, swoje uwarunkowania zapięciem i modelami stojaków, swoje gabaryty roweru, ja mam swoje i n-ki nie są takim cudem jak wszędzie piszą.
Może jakby nie stawiali ich tak ciasno, może jakby było więcej miejsca i swobodny dostęp od przodu i tyłu ale niestety są często powciskane gdzieś w kąt budynku, pod ścianą i za wiele się nie wykombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...