Skocz do zawartości

[korba] FC-M8100 do napędu 1x11


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma technicznych (aczkolwiek zęby ma węższe, przystosowane do łańcucha 12s shimano). Łańcuch 11s (ze względu na żałosną trwałość 12). Są natomiast ekonomiczne. IMHO lepiej iść w m7000-b1 a za zaoszczędzone pieniądze kupić sobie porządny (albo dwa) łańcuch do rotacji. Swoją drogą czego brakuje przy obecnej korbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos też na M8000-B i oryginalną koronkę XT ale CRM81 a nie CRM80! Masz wtedy pasujący i zgrany kommplet, do tego koronka robi rekordowe przebiegi, bo ma szerokie stalowe zęby. Moja ma 4 lata i nadal nie ma żadnej różnicy w kształcie zębów względem nowej :o A zrobiłem na niej prawie 20 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRM80 ma gorsze ząbki, CRM81 ma te szersze i węższe, przez co łańcuch rzadziej spada. Ze zdjęć wnioskuję, że CRM70 to SLXowy odpowiednik CRM81, więc wygląda na to, że możesz na takiej zostać. Jestem zdania, że należy unikać aluminiowych koronek, bo te się znacznie szybciej zużywają.

 

Aha, jak już nową korbę kupujesz, to pomyśl o jej oklejeniu. Kilkadziesiąt pln i godzinka pracy, ale moim zdaniem bardzo warto. Oklejona o wiele dłużej będzie cieszyć oko.

 

EDIT:

Nie wiem, czy na zdjęciach w aukcjach nie oszukują...

To jest ta gorsza zębatka:

https://allegro.pl/oferta/tarcza-shimano-sm-crm70-32t-do-fc-m7000-10458347836

 

a to jest ta lepsza, z zębami NW:

https://allegro.pl/oferta/zebatka-shimano-slx-fc-m7000-32t-96mm-11s-sm-crm70-10746247878

 

Zerknij jaką masz i jaki ma symbol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Doszedłem w końcu do wymiany korby, ale mam pewne wątpliwości. Dotychczas myślałem że mam korbę boost, natomiast przy demontażu zauważyłem że w oznaczeniu modelu, na żadnym z ramion nie ma literki B. Czy Shimano nie oznaczało korb z serii 6000 czy po prostu mam zwykła ?

Rower to Merida big nine 500 lite 2020 rok. Czy nową do napędu 1x11 kupić zwykła czy B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli masz osie boost to taka też powinna być korba.

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale Merida jakiś czas temu miała akcję serwisową na wymianę korb w 500 Lite właśnie z powodu fabrycznego montażu korb nonboost. Wszystkie bez dodatkowych kosztów wymieniali na prawidłowe korby z linią boost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...