Skocz do zawartości
  • 0

[odzież] - dobry wybór?

Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy jeleń

Doradźcie proszę byłemu koledze, który już się nie udziela na forum, czy taki zestaw na jesień/wiosna to dobry wybór?  STRÓJ ROWEROWY ZIMOWY TREK SEGAFREDO 2020 Z PL! 11050984389 - Allegro.pl  Do dziś nigdy nie używałem dedykowanego ubioru na rower a że jeżdżę już tak, że nie odstaję bardzo, to i nie wstyd będzie się ubrać po ludzku. Ten zestaw składa się dodatkowo z: bluza, koszulka z długim rękawem, długie spodnie, legginsy. Jestem zmarzluch trochę i w zasadzie w końcu października kończę sezon a to niby zimowe jest. Ale czy, gdy nie założę legginsów i koszulki to można na wierzch samą bluzę i spodnie? Co do tego jeszcze? Skarpety? Czapka jakaś specjalna?? Rękawice to mam. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

W jaki przedział temperatur celujesz? Jesień/wiosna to może być i +15 jak i 0 :) . Dobrze też mieć na stanie koszulkę termoaktywną z długim rękawem i wiatrówkę. Czasem ciepły ale oddychający ubiór kiepsko sobie radzi z zimnym przenikającym wiatrem a taką wiatrówkę jak nie potrzeba to łatwo schować do tylnej kieszonki. Do kompletu przydają się jeszcze rękawiczki i ocieplacze na buty. Odnośnie głowy to ja stosuję w zależności od poziomu zimna albo zwykłą czapeczkę kolarską i buff na szyję (jak trzeba to można go naciągnąć na uszy) lub kominiarkę. Jak jest poniżej -5 to biorę i kominiarkę i buff. Ogólnie też jestem zmarzluchem ale każdy indywidualnie odczuwa zimno. Musisz po prostu jeździć i w miarę dokompletowywać swój ubiór. Jak jest bardzo zimno to ja jeszcze na długie spodnie kolarskie ubieram legginsy dla biegaczy.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Dziękuję Ci kolego, tylko żeby zacząć: Czy ten komplet wg Ciebie składa się z 4 części czy z dwóch? :) Sorki, ale sprawy modowe są u mnie baaaaardzo daleko. Amator ---

W zero to nie jeżdżę już absolutnie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

To co dałeś w linku to ciuchy z ali, dość drogo. Jak chcesz brać z ali to od chińczyka i marki typu xtiger a nie podróbki teamowych ciuchów. 

Do tego bez smarta, 95% pozytywów - nie, to nie jest dobry pomysł. 

W temacie zima to decathlon jest spoko rozwiązaniem jak nie chcesz wydać dużo i chcesz sam sprawdzić, co ci podpasuje. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Jaki tam spam. To ja omegagl... Kurczę, kilka miesięcy poznawałem rower szosowy i teraz nie chciałbym poznawać kolejne kilka miesięcy ubrań... Piszą:  bluza, koszulka z długim rękawem, długie spodnie, legginsy, to jak dobrze liczę jest 4. Niestety nie mają telefonu podanego, choć wysłałem wiadomość z prośbą. @Mareq_BB, też mi to wygląda na dwie części... ehh. Dzięki Przemku, jeszcze popatrzę, cena jest sprawą drugorzędną.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Jedynie ten komplet (długi) miał ten oszałamiający napis TREK Nie ma więcej na Allegro z tym napisem. Tylko ta jedna sztuka, ale nie jest to aż MUST HAVE

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Ale wiesz, ze to co jednemu pasuje innemu nie :)

Inne odczuwanie komfortu termicznego, wartość tkanki tłuszczowej, prędkości. Musisz kupić ciuchy na cebulkę, potem próby. Z rzeczy pewnych to weź skarpety najlepiej merino, spodnie z jakimś windstopperem i koniecznie szelkami. A ile warstw na górę to już trudniejsza para kaloszy, to samo co na głowę. Ja mam między 5 a 10 stopni potówkę termiczną i grubszą kurtkę tylko, Nie pocę się wtedy a jest mi ciepło. A kolega woli krótką potówkę, lekką bluzę i na to soft shell. Ot rzecz gustu. 

Dla mnie punkty najtrudniejsze to głowa, żeby nie marzła ale też nie pociła się nadto. Najczęściej zakładam buff z polarem i jak mi za ciepło, polar wywalam na kark. No i rękawiczki, ja w chłodne dni lubię długie, bo mi palce drętwnieją. A kumpel jeździ do 0 bez niczego...

Dlatego sugeruję decathlon, tam ceny są znośnie więc jak coś nie podpasuje nie masz poczucia wywalonej kasy. 

Edytowane przez przemeg
Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Ta zawartość pewnie służy do poprawy wyszukiwania. Dobra, patrzę i jeszcze pozwolę sobie wrzucić coś do oceny. Wczoraj mnie wypiździło w dresach konkretnie...

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...