Skocz do zawartości
  • 0

[odzież] - dobry wybór?


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy jeleń

Doradźcie proszę byłemu koledze, który już się nie udziela na forum, czy taki zestaw na jesień/wiosna to dobry wybór?  STRÓJ ROWEROWY ZIMOWY TREK SEGAFREDO 2020 Z PL! 11050984389 - Allegro.pl  Do dziś nigdy nie używałem dedykowanego ubioru na rower a że jeżdżę już tak, że nie odstaję bardzo, to i nie wstyd będzie się ubrać po ludzku. Ten zestaw składa się dodatkowo z: bluza, koszulka z długim rękawem, długie spodnie, legginsy. Jestem zmarzluch trochę i w zasadzie w końcu października kończę sezon a to niby zimowe jest. Ale czy, gdy nie założę legginsów i koszulki to można na wierzch samą bluzę i spodnie? Co do tego jeszcze? Skarpety? Czapka jakaś specjalna?? Rękawice to mam. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki przedział temperatur celujesz? Jesień/wiosna to może być i +15 jak i 0 :) . Dobrze też mieć na stanie koszulkę termoaktywną z długim rękawem i wiatrówkę. Czasem ciepły ale oddychający ubiór kiepsko sobie radzi z zimnym przenikającym wiatrem a taką wiatrówkę jak nie potrzeba to łatwo schować do tylnej kieszonki. Do kompletu przydają się jeszcze rękawiczki i ocieplacze na buty. Odnośnie głowy to ja stosuję w zależności od poziomu zimna albo zwykłą czapeczkę kolarską i buff na szyję (jak trzeba to można go naciągnąć na uszy) lub kominiarkę. Jak jest poniżej -5 to biorę i kominiarkę i buff. Ogólnie też jestem zmarzluchem ale każdy indywidualnie odczuwa zimno. Musisz po prostu jeździć i w miarę dokompletowywać swój ubiór. Jak jest bardzo zimno to ja jeszcze na długie spodnie kolarskie ubieram legginsy dla biegaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Dziękuję Ci kolego, tylko żeby zacząć: Czy ten komplet wg Ciebie składa się z 4 części czy z dwóch? :) Sorki, ale sprawy modowe są u mnie baaaaardzo daleko. Amator ---

W zero to nie jeżdżę już absolutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dałeś w linku to ciuchy z ali, dość drogo. Jak chcesz brać z ali to od chińczyka i marki typu xtiger a nie podróbki teamowych ciuchów. 

Do tego bez smarta, 95% pozytywów - nie, to nie jest dobry pomysł. 

W temacie zima to decathlon jest spoko rozwiązaniem jak nie chcesz wydać dużo i chcesz sam sprawdzić, co ci podpasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Jaki tam spam. To ja omegagl... Kurczę, kilka miesięcy poznawałem rower szosowy i teraz nie chciałbym poznawać kolejne kilka miesięcy ubrań... Piszą:  bluza, koszulka z długim rękawem, długie spodnie, legginsy, to jak dobrze liczę jest 4. Niestety nie mają telefonu podanego, choć wysłałem wiadomość z prośbą. @Mareq_BB, też mi to wygląda na dwie części... ehh. Dzięki Przemku, jeszcze popatrzę, cena jest sprawą drugorzędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Jedynie ten komplet (długi) miał ten oszałamiający napis TREK Nie ma więcej na Allegro z tym napisem. Tylko ta jedna sztuka, ale nie jest to aż MUST HAVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, ze to co jednemu pasuje innemu nie :)

 Inne odczuwanie komfortu termicznego, wartość tkanki tłuszczowej, prędkości. Musisz kupić ciuchy na cebulkę, potem próby. Z rzeczy pewnych to weź skarpety najlepiej merino, spodnie z jakimś windstopperem i koniecznie szelkami. A ile warstw na górę to już trudniejsza para kaloszy, to samo co na głowę. Ja mam między 5 a 10 stopni potówkę termiczną i grubszą kurtkę tylko, Nie pocę się wtedy a jest mi ciepło. A kolega woli krótką potówkę, lekką bluzę i na to soft shell. Ot rzecz gustu. 

Dla mnie punkty najtrudniejsze to głowa, żeby nie marzła ale też nie pociła się nadto. Najczęściej zakładam buff z polarem i jak mi za ciepło, polar wywalam na kark. No i rękawiczki, ja w chłodne dni lubię długie, bo mi palce drętwnieją. A kumpel jeździ do 0 bez niczego...

Dlatego sugeruję decathlon, tam ceny są znośnie więc jak coś nie podpasuje nie masz poczucia wywalonej kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

Ta zawartość pewnie służy do poprawy wyszukiwania. Dobra, patrzę i jeszcze pozwolę sobie wrzucić coś do oceny. Wczoraj mnie wypiździło w dresach konkretnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...