Skocz do zawartości

[Rękawiczki 0-10st.] jakie za ok. stówe?


pierotez

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie jak było. 

Z racji że ostatnio poranki rześkie i będzie coraz chłodniej trzeba skąpletować cieplejszą odzież. 

Polecane często są Touringi ale nie wiem czy jako letnie czy jesienne też. 

Polećcie coś ciepłego ale wiadomo, aby się nie ugotować. 

Dodam że jak jest chłodno to ostatnio drętwieją mi paluchy. 

 

Edytowane przez pierotez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wziąłem Rogelli Alberta 2. Dzisiaj w +10 przetestowane i było mi w nich nieco za gorąco, a więc się sprawdza się że wolę troche chłodniej niż cieplej. Dodatkowo za poradami wziąłem L zamiast M i w palcach jest ~OK ale rzepem to mogę dookoła nadgarstka pojechać :)

Jakość materiałowa wizualnie nie napawa optymizmem ale za to bardzo dobrze leżą na dłoni i mają fajny krój.

Widzę że na 10-15 st to szukam dalej. Oraz na zwykłe gripy przyda si e lepsza amortyzacja 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde polarowe cienkie.  Najtańsze z deca dadzą radę. Ja stosowałem po dwie pary.  Do zera a nawet na minusie jedna spokojnie poniżej -5 druga para i było więcej niż ok.   Teraz szukam nieprzemakalnych żeby łap nie mieć mokrych jak w śnieg wpadnę ale np dzisiaj byłem w cienkich polarowych  .  

Najchętniej bym jeździł w skurzanychbz futerkiem tak jak na nartach bo biją na głowę wszelkie nowe wynalazki ale nie udało mi się kupić dość dopasowanych i elastycznych na rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/rekawice-ze-skory-koziej-08-m-lahti-pro-l270208k-11175278718?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_narzedzia_pla_ss_ps&ev_adgr=narzedzia_ps&ev_campaign_id=14937753748&gclid=CjwKCAjw8KmLBhB8EiwAQbqNoCpLIPaLTJDyqwOUu65TADhUmxiDOc3gTr_1Q0IQI7FWo2q07arnFxoCy9QQAvD_BwE

W temperaturach 5-15C zdają egzamin. Szkoda, że białe i szybko się brudzą, ale za stówę to będziesz miał kilka par. Skóra po paru jazdach się ładnie układa i moim zdaniem są wygodniejsze i dają pewniejszy chwyt niż wiele z tych typowo rowerowych.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zrobiło sie zimno. Niestety mam chyba wrażliwe dłonie na niskie temperatury i wilgoć/wiatr. Co możecie polecić ? Może byc nawet nieco ponad 100 zł. Może jakies narciarskie czy trekkingowe? Albo https://www.decathlon.pl/p/rekawiczki-rowerowe-triban-900-zimowe/_/R-p-305623?mc=8530330

 

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Żoną kupiliśmy takie: https://www.intersport.pl/rekawice-nakamura-windshield-ii-412892.html 

Żona zmarzluch, na te nie narzekała podczas jazdy.

Mnie było ciepło, po jeździe rąk mokrych nie miałem. Nie wiem jak radzą sobie z deszczem. Nie miałem okazji przetestować. Na duży minus używam narciarskich z goretex, ale te rowerowe są dużo wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te decathlonowe i zakładam je dopiero poniżej zera, a i tak pocą mi się w nich ręce. Nie powiedziałbym, że jest w nich jakoś super ciepło mimo to. Naszła mnie refleksja, że lepiej było wziąć większe, a do tego cieniutką rękawiczkę wewnętrzną. Powyżej zera jeżdżę w 500kach https://www.decathlon.pl/p/rekawiczki-na-rower-500-jesienne/_/R-p-166034?mc=8398148&c=Czarny i złego słowa o nich nie powiem (ale nie testowałem ich jeszcze w mokrych warunkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 20:17, wolek napisał:

Byłem w salonie i nie znalazłem, pan z obsługi był bardzo zdziwiony, że o nie pytam 😒. Natomiast w Decathlonie znalazłem trekkingowe za 179 zł. Nie ma ich na stronie internetowej tej sieci, były z membrana Gore Tex, podobne do tych https://8a.pl/rekawice-gore-tex-extremities-tornado-gtx-glove-black i wyraźnie grubsze od typowo rowerowych. Ręce pewnie by nie zmarzły ale z kolei grube rękawice na rower niekoniecznie się musza sprawdzić pod względem operowania manetkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja. Byłem jeszcze raz w Inter Sport i znalazłem te Nakamura gdzieś na dole regału. Są bardzo cieniutkie, IMO nadają sie co najwyżej do jazdy w chłodniejsze dni wiosna czy jesienią :) Nic, szukam dalej. Widać, że z rąkawiczkami podobnie jak z butami. lepiej obejrzeć i przymierzyć w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 05:53, Thomlodz napisał:

Edycja. Byłem jeszcze raz w Inter Sport i znalazłem te Nakamura gdzieś na dole regału. Są bardzo cieniutkie, IMO nadają sie co najwyżej do jazdy w chłodniejsze dni wiosna czy jesienią :) Nic, szukam dalej. Widać, że z rąkawiczkami podobnie jak z butami. lepiej obejrzeć i przymierzyć w realu

A ja je wczoraj przetestowałem w górach przy sypiącym śniegu i temperaturze minus 3. Na podjeździe było spoko, nasz błąd bo zatrzymaliśmy się za długo na górze. Fakt faktem rękawiczki przemokły, w sumie softshell też. Na zjeździe dały radę rękawiczki narciarskie z goretexem, ale jak miałbym w nich podjeżdżać to raz że bym się ugotował, dwa że te rowerowe są dużo wygodniejsze do takich zastosowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...