Skocz do zawartości

[2000-2500] nowy, uniwersalny do lasu


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo słuszne masz przemyślenia :) Tym bardziej, że poparte praktyką i to najlepsza - twoją własną - tu wogóle nie ma o czym dyskutować - XC to najlepszy wybór. 

Co do napędu - napęd dziesiątkowy będzie pewnie odrobine mniej trwały niż dziewiątkowy ale to nie jest duża różnica. Napęd 3x7 jest zły - zamiast kasety ma wolnobieg - znacznie gorsze rozwiązanie. 3x8 był najbardziej trwały. Ważne, żeby odpowiednio często rotowac łańcuchy - dużo o tym na forum. 

16 minut temu, krzysiekgrwn napisał:

wąskie opony 28". To typowo na asfalt było. Pojechałem tym w las i odrazu sprzedałem

....................................

Przecież MTB też można jechać 20 km/h z żoną raz w tygodniu na przejażdżkę. Nie wiem, takie mam przemyślenia, trochę rozdarty jestem, ale raczej MTB.

Co do przejażdżki z żoną - można i wolniej, wierz mi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiekgrwn, bo widzę, że stopniowo zwiększasz budżet... Zdaję sobie sprawę, że to sporo ponad, ale popatrz na https://www.decathlon.de/p/mtb-29-zoll-rockrider-xc-120-sram-nx-eagle/_/R-p-330101?mc=8616936

Są dostępne, rama ma wszystkie nowoczesne standardy, b. dobra gwarancja. Może warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, oglądałem ten rower..mógłbym wydać więcej na ten rower, ale nie chcę. Dopiero zaczynam zabawę więc nie chce ładować w to Bóg wie ile. Zawsze można wziąć na raty żeby nie odczuć. Przemyśle tą propozycję, ale te parę stów można dołożyć jak warto. Podjadę dziś jeszcze raz do Decathlonu przejechać się tym rowerem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie radzę bo traktuję rowery dosyć serio i celuję w nieco inny segment ale - dla porządku - trzeba tu powiedzieć, że te RR XC 120 i XC 500 to już porządne rowery zbudowane w najnowszych standardach (boost, sztywne osie, taperowana głowka, amortyzator sprężynowy). 

Ten Bergamont nie jest zły ale amortyzator sprężynowy. Brak tapera więc już się amora nigdy nie zmieni na nic lepszego - po prostu w tym standardzie sie już części do rowerów nie produkuje (mowa o uznanych produentach - RockShox i Fox). Koła też takie sobie. To wszystko nie oznacza, że to zły rower. Dodatkowo na Shimano - więc i tańszy w eksploatacji. Po prostu zdecydowanie nie jest perspektywiczny. No i znacznie cięższy od Rockriderów. 

Popatrz jeszcze na Meridy BIG.NINE Light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przymierzyć Rockridery, oboje rozmiar M, S malutki . Jeszcze nie kupiłem. Ciagle się waham, czy nie lepiej wrazie czego wziąć coś z dwoma przełożeniami z przodu np 2x10 2x9 jak mówiłem rzadko zmieniam rowery więc musi to być jak najbardziej uniwersalne...w przyszłym tygodniu muszę już coś kupić... ból głowy i niezdecydowanie.. 

 

https://www.boc24.de/p/bergamont-revox-5-29/217955/#itemId=217955-1

Powiedzcie czy za tą cenę ok taki Bergamont?  Też Shimano tańsze w serwisie niż SRAM wyczytałem, a to też ważne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten Giant roam 1 spełniłby oczekiwania, tylko że go u mnie nigdzie dostać nie można. Byłem zrobić głębsze "rozeznanie" w moim lesie i na to co liczyłem raczej nie mam jednak co liczyć. Czyli większych górek, slalomów itd..bardziej pagórki i dużo ścieżek (polnoc Niemiec) a do tego chyba cross wystarczy, tym bardziej że infrastrukture że ścieżkami rowerowymi mamy tu bardzo rozbudowana, i jest gdzie jeździć. Kusił mnie ten XC ale mam obawy że to za dużo jak na ten las, a będzie mnie blokował na asfalcie i drogach "polnych".A jednak kasa spora za rower. Jest straszna kicha z tymi rowerami..nigdzie nie można znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie te rowery wygladaja, tylko już parę komentarzy widziałem ludzi że jednak trochę marketing i wola swoje MTB. mimo wszystko pojade się dziś czymś takim przejechac, bo mówię, może faktycznie wyatarczy.Ale przejechać się muszę, nawet innym gravelem, ale gravelem..Tego z Polski nie bardzo chce bo przez ten kabaret na świecie nie wiem dokładnie kiedy tam będę.  Ten Muirwoods znalazłem jeden ale S, 42cm, to chyba bardziej S niż M. Dzięki za pomysły, coś wybiorę na pewno. Dam znać,dla potomnych żeby takich dylematów nie mieli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje decyzję zmieniają się co chwilę, dopiero co odnalazłem aplikacje Komoot, i widzę trasy jakie ludzie dają u mnie w okolicy, a XC 120 ubywa z godziny na godzinę na stronie Decathlonu.. nic innego niedostępne. Pomóżcie, wyśle link do tras które ludzie udostępniają, co tu dobrac.... 

https://www.komoot.de/discover/Schleswig-Holstein/@53.8843720%2C10.7123580?sport=mtb

 

Albo może zapytam inaczej, bo wyboru nie mam wcale praktycznie. Mariny niedostępne w rozmiarze M, obdzwonilem wszystko w okolicy, poza tym są bez amortyzatorów, nie mówię że to źle, ale ja jestem po operacjach nadgarstków, więc jadąc przez las, lub drogę wyboistą jednak te amortyzatory złagodzą "turbolencje" i odciąża nadgarstki, więc to przemawia za rowerem z amortyzatorami. Jedyne co to szerszy rozstaw rąk, czy te rowery XC mają faktycznie szerszą kierownice niż np crossowe lub zwykle MTB? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są "zwykłe MTB" 😀 - choćby Kross Hexagon, na pewno niższe modele Unibike i Northec. Wyższe też chyba nie należą do tych "agresywnych".

 

2 godziny temu, krzysiekgrwn napisał:

Pomóżcie, wyśle link do tras które ludzie udostępniają, co tu dobrac.... 

Jak ja bym patrzył na to gdzie jeżdżą w moich stronach to bym nie był na 99% ścieżek i ścieżynek w lesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zmienić mostek i/lub kierownicę.

A ja uważam, że ta linkowana Merida jest całkiem fajna - sztywne osie, taper, porządny napęd Shimano tylko ktoś obeznany musiałby wypowiedzieć się w kwestii porównania Markhor a Recon Gold.

EDIT. Wg opisów myślałem, że obie boost, ale wygląda, że tylko przednia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...