Skocz do zawartości

[~7000] Szosa endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję roweru szosowego w okolicach 7000, głównie do dłuższych przejażdżek (czyli dla mnie 4-5h+). Głównie asfalt, ale dobrze byłoby jakby dało się okazjonalnie założyć szerszą oponę, na cięższy szlak (nic przesadnego szuter, utwardzona leśna droga). Wzrost 190, waga 100kg.

Z tego co przeglądałem skłaniam się w kierunku Canyon Endurace AL, ciekawie też wygląda Trek Domane AL, ale za tę cenę osprzęt nie zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon albo Rose pro sl - rose akurat dostępne w odróżnieniu do canyona

Jak chcesz zakładać szersze opony to zostają ci właśnie rowery pokroju domane al, cube attain, contend ar itd. Z jednej strony spoko bo sobie zjedziesz na ubitą szutrówkę a z drugiej będą sporo cięższe niż typowe szosy. A trek do tego na słabszym osprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatecznie zdecyduje się na tego Endurace (z tego co widzę czasami losowo rzucają kilka rowerów w jednym - dwóch rozmiarach więc może uda mi się coś upolować - jak nie to wstrzymam się do przyszłego roku), ale jestem na granicy L/XL (w zależności czy wpisze 191, czy 190 przy tej samej długości wewnętrznej nogi proponuje mi inny rozmiar) więc nie jestem pewny, który rozmiar ewentualnie brać. Miał ktoś może styczność z tym modelem i rozmiarami i jest w stanie wypowiedzieć się, który ewentualnie pasowałby mi bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując L'kę licz się z tym, że może będziesz odwracał mostek jeśli nie lubisz sportowej pochylonej pozycji. Kupując XL licz się z tym, że może będziesz musiał wymienić mostek na krótszy bo rower będzie za długi. 

Ja przy 190 wzrostu mam Canyona Grizla w rozmiarze L, co prawda gravel, ale rozmiarówka taka sama i ten sam stack+, reach+. Ale mostek od razu po wyjęciu z pudełka odwróciłem w drugą stronę i wygląda to aktualnie tak https://www.forumrowerowe.org/topic/213046-przełajki-galeria-inspiruj-chwal-dziel-się-wrażeniami/?do=findComment&comment=2309120

Ale to tylko ogólne wskazówki, możesz mieć inne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ Ok. 91-92cm

Dodam jeszcze, że obecnie jeżdżę na Trek X-Caliber 4 (rozmiar 23"/58cm - nie wiem jak to się ma do ich obecnych oznaczeń, bo teraz mtb oznaczają w calach i rozmiarach typu L, natomiast w cm szosy, przy zakupie sugerowany maksymalny rozmiar (przez sprzedawcę) był coś do około 188, nie 203 jak obecnie). Po ~3.5h zaczyna boleć mnie kark bo muszę trochę zadzierać głowę, żeby obserwować drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...