Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie roweru] blokada + GPS


Wloczykijek95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myślę nad takim zapięciem: https://allegro.pl/oferta/zapiecie-do-roweru-blokada-skladana-8603250147

Miałem identyczny jednak klucz ciężko w nim chodził.

Temat jest ogółem taki że w pracy mam bezpieczne miejsce do chowania roweru i w ogóle. Jeżeli chodzi o chowanie go w pobliżu domu (schowane osiedle, mało ludzi) to myślałem o tym żeby kupić zapięcie na tylne koło i przykrywać go pokrowcem i/lub dodatkowo kupic lokalizator gps (czy taki temat jest drogi? dobre rozwiązanie? da się ustawić jakiś alarm na to jak ktoś przestawia ten rower?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce ci ukraść rower to żadnym lokalizatorem, alarmem czy kłódką go nie powstrzymasz. Jeśli tylko rower trzymasz w piwnicy czy na ulicy w nocy to już wogóle. Każde zapięcie czy lokalizator idzie w moment rozbroić, jeśli wiesz jak.

Mój pierwszy poważny i drogi na tamte czasy rower został skradziony z przed pracy, pod czujnym okiem kamery. Gość nie mógł sforsować ulocka, to upiłował 10cm ramy, którą ten ulock trzymał. Zostałem z przednim kołem i 10cm aluminiowej rurki.

Chcesz mieć rower bezpieczny - trzymaj go w mieszkaniu (domu).

Jak już chcesz dobre zapięcie to polecam mocny ulock typu ABUS Granit czy podobny. Nie spodziewałbym się wiele po zapięciu za 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...