Skocz do zawartości

[Amortyzator] Robić serwis?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W tym roku jeździłem tyle co nic na MTB. Wyszło +/- 250-300 km, co daje pewnie jakieś 15-20h jazdy pod Warszawą.

Przed sezonem robiłem serwis dolnych lag. Warto po tym sezonie robić kolejny serwis, czy nie ma sensu tego ruszać?

Rock Shox Recon Silver ( czarne golenie), 130 mm, MotionControl.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem fanem sztywnych rzeczy, amortyzator na dobrą sprawę mam od roku. Poprzedni dobre kilka lat wcześniej.

Wiesz, na Mazowszu to ten widelec praktycznie nie pracuje, na dodatek przebieg znikomy. Ostatnio zrobiłem się leniwy i staram się robić minimum niezbędnej roboty. No ale jak trzeba, to trzeba :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jakby rzeczywiście był super tępy, albo beton, to tak, ale jak działa ( tu umówmy się, że nawet Reba szału nie robi ), tobym odpuścił, ewentualnie pozbył się go na rzecz sztywnego, skoro już miałeś.
Tyle że w trail'u ( zgaduję, że o niego chodzi ) niecodziennie by wyglądał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy ten amortyzator był nowy czy z drugiej ręki?

Jak nowy to dobrze go i tak rozebrać często nowe rozbieram ilość oleju jest prawie zerowa 

Jak z drugiej Ręki to też warto rozebrać bo nie wiadomo kiedy ktoś robił serwis 

Po podsumowaniu to tak czy inaczej warto zrobić serwis 😁  

Edytowane przez piter614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy olej do lag to olej hydrauliczny. W lagach nie pracuje w wysokiej temperaturze, przez co nie traci właściwości. Nie ma sensu go wymieniać co sezon, tylko trzymać się interwałów godzin jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do lag to można i Amortyzol za 2 dychy. Za 5 są już Motorexy/Motule które można śmiało lać do tłumika.

Ja serwis robiłem zazwyczaj raz w sezonie (robię ok. 2,5-3tys.km). W tym roku z nudów postanowiłem zrobić w środku sezonu; olej czysty, smar na uszczelkach był, gąbeczki również czyste, generalnie w środku czysto. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ile lać oleju? Instrukcja mówi o 7 ml, z tym że zawsze przed założeniem lag, lałem jeszcze do środka żeby pokryć ślizgi, więc sumarycznie było nieco więcej. Strasznie dużo z tym babrania się. Ile można bezpiecznie lać do jazdy po Mazowszu? 10 ml?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...