Skocz do zawartości

[bębenek] różnice bębenków piast na 9mm i 12mm


RafalxM

Rekomendowane odpowiedzi

 czy bębenki HG/Shimano MTB   ,  z piast 135x9   są zamienne z tymi do piast 148x12 ?

 

Mam piastę 148x12 pod bębenek Sram XD , używam tylko kaset pod bębenki HG, mam kilka kół 135x9 .

Pytanie czy da się przełożyć ten bębenek , czy będą jakieś różnice w średnicy wewnętrznej  i muszę szukać bębenka HG pod ośkę 12mm ?

Jeśli jest tu jakiś miłośnik systemu XD  to chętnie zamienię taką nową piastę na piastę pod HG ;)  Ja używam tylko kaset tego drugiego typu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
18 godzin temu, RafalxM napisał:

czy bębenki HG/Shimano MTB   ,  z piast 135x9   są zamienne z tymi do piast 148x12 ?

Masz na myśli sam bębenek czy pasuje do korpusu ? No to w 99% nie jest. Bębenki na oś 9mm u shimano zwykle są mocowane śrubą 10mm co dyskwalifikuje je do zamontowania do piasty na os 12mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to mi chodziło - chciałem się dowiedzieć zanim bym rozkręcił obie piasty, także nawet nie będę próbował.

Poczekam na odpowiedź dystrybutora, jak nie będzie żadnego sensownego bębenka na zamianę to podmienię całą piastę na jakiegoś Novateca - przeczuwam że na tym się skończy, bo pewnie taki bębenek będzie kosztował z przesyłką tyle co cała piasta na HG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...