Skocz do zawartości

[e-bike] do 5tyś. Zrobić samemu czy kupić gotowca? Całoroczny.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję roweru na dojazdy do pracy część jest przez miasto a potem drogą asfaltową. Zastanawiam się czy bardziej opłaca mi się kupić rower górski i zlecić jego przerobienie/spróbować samemu, czy kupić gotowca w tej kwocie. Potrzebny mi jest do jeżdżenia po mieście/krawężnikach i drogą asfaltową przez cały rok. Codziennie będę robił 15km z czego w pracy będę ładował baterię. Na zimę myślałem o zakupie opon zimowych z tymi metalowymi kolcami? Jestem totalnie zielony w temacie więc będę wdzięczny za każdą poradę.

Edytowane przez Wloczykijek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie też bym patrzył na gotowce. W Decathlonie mają takie coś:
https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-mtb-rockrider-e-st-100-27-5/_/R-p-309736

Szału nie ma ale jeździć będzie. Co do opon kolce to tylko na lód i do tego są bardzo kosztowne. Jak się zmieszczą do ramy, a niby powinny to na zimę bym się zastanowił nad Smart Samem 2.6 DD, bo to szerokie, nieprzebijalne i całkiem przyzwoicie radzi sobie w warunkach zimowych. 
 https://allegro.pl/oferta/schwalbe-smart-sam-dd-addix-opona-e-bike-27-5x2-60-10744461378

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Garlock napisał:

Te 15 km to w jedną stronę czy "tam i z powrotem" ? Jeśli w obie strony i raczej po płaskim (i asfalcie) , to raczej bym proponował kupno zwykłego roweru.

Przy obecnych zimach kupno kolcowanych opon to raczej nie jest konieczność.

15 km w obie strony. Hmm boję się po prostu o wywrotkę na ślizgawicy, rowerem wiele lat jeździłem mniejsze lub większe dystanse. Mam dużo siły w nogach ale jeżeli chodzi o cardio to już cienko (łatwo mi się napinają mięśnie nóg, z płucami lepiej) stąd pomysł na e-bika. Asfalt jak najbardziej plaski, czasem tylko krawężniki przez które zastanawiam się czy amortyzatorow nie muszą mieć z przodu. Rower ma byc raptem na rok czasu. Jeżeli pożyje dłużej to fajnie i też jakoś skorzystam, jak trochę gorzej rozważę sprzedaż. Od taka alternatywa dla samochodu (gdzie latwiej sprzedac rower jak auto i wiadomo koszta). I tak jestem kompletnie zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak edytować posta. Poniżej wstawiam linki do dwóch które obstawiałem:

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-elektryczne/rower-elektryczny-mtb-nilox-x6-m-27-5-baf-sam-czarny

https://allegro.pl/oferta/eleglide-m1-plus-rower-elektryczny-mtb-36v-12-5ah-10874810643?fromVariant=10949446056

Co o nich sądzicie? Jeżeli chodzi o decathlon to też dzięki za pomysł, rozważę je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest to samo. Ten sam silnik bafang montowany w tylnym kole. Akumulatory również mają podobną pojemność na poziomie 400 Wh. Ogólnie jeden pies.

Tu lepsza opcją z Aku 630wh

https://electofun.pl/e-rowery-mtb/1842-5215-rower-elektryczny-funbike-e-power-50-1-5903317862543.html#/69-szybka_ladowarka-ladowarka_standardowa/151-dostawa_z_montazem-nie

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj i chyba mnie namówiłeś :) dziękuję! Znajomy namawia mnie na kupno baterii z aliexpress i kupno porzadnego roweru i potem przerabianie go ale nie mam zielonego pojęcia o tym a tutaj stosunek jakość/cena nie wypada jakoś najgorzej. Tylko ten wpis mnie ciekawi hmm...

Screenshot_20210918-112228.jpg

Edytowane przez Wloczykijek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić tanio albo dobrze. Tanio jest w tylnym kole, a tym budżecie centralnego raczej nie znajdziesz. Do jazdy po mieście to pewnie nie ma znaczenia. A silniki Brose to mają skrajne opinie. Niedawno w Specializedach sypały się na potęgę ale pewnie kwestia szczegółów jaki dokładnie silnik jest ok, a jaki nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wloczykijek95 napisał:

Oj i chyba mnie namówiłeś :) dziękuję! Znajomy namawia mnie na kupno baterii z aliexpress i kupno porzadnego roweru i potem przerabianie go ale nie mam zielonego pojęcia o tym a tutaj stosunek jakość/cena nie wypada jakoś najgorzej. Tylko ten wpis mnie ciekawi hmm...

Screenshot_20210918-112228.jpg

Podałeś limit 5 tysięcy to czego oczekiwałeś? Ja osobiście kupuję Overfly Bolt Plus za 12 koła (akumulator 1500Wh) jak się wreszcie pojawi w sprzedaży
https://electofun.pl/e-rowery-trekkingowe/1390-4288-overfly-bolt-plus.html#/151-dostawa_z_montazem-nie/197-wybierz_pojemnosc_akumulatora_overfly-175_ah_630_wh_100_110_km_300_zl/199-dodatkowy_akumulator_drugi-samsung_245_ah_882_wh_140_150_km_2500_zl

 

 

Ps. Ja do pracy mam 8km (czyli 16 km dziennie robię) i również jeżdzę cały rok. Deszcz,śnieg,-15C, nieważne.

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli to ma być na rok dojazdów do pracy nie ma sensu wydawać sporej kasy na dobry rower . Nadal stawiam na rower z deca . I to nie koniecznie górski . W ogóle patrzyłbym w stronę mieszczuchów czy tańszych trekkingów .

Raczej nikt ci nie powie ile stracisz na sprzedaży po roku użytkowania ani czy w ogóle znajdziesz kupca . Sam sobie odpowiedz za ile kupiłbyś używany rower .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wloczykijek95 napisał:

Ok, załóżmy że mam limit 8-12k dostanę coś sensownego w tej cenie, tylko pytanie czy za rok sprzedam go nie tracąc więcej niż 1-2tyś zł bo potrzebuję go tylko na rok dojazdów do pracy.

To kup po prostu używany ,jak kupisz powiedzmy za 4000 coś, to sprzedasz w następnym za podobną cenę,na pewno nie stanieje o 1/3 jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...