Skocz do zawartości

[Napęd 1x10] pomoc w doborze komponentów


Roberrt

Rekomendowane odpowiedzi

 

Krótko i na temat bez zbędnych uwag typu nie ma sensu itp. Potrzebuję wsadzić do roweru napęd 1x10. Dysponuje kwotą 1200 pln. 

Kaseta 11x42 grupa 4100, a może kaseta sunrace 11x46,  manetka 10 rzędowa sl m4100, łańcuch kmc 10 rzędowy,  przerzutka tył deore 5120 SGS i mam problem z korbą - jaki model do tej kombinacji by się nadał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FCM7000 Korba 11rz 175mm bez tarczy - Biostern (abstore.pl)

+Tarcza do korby SLX FC-M7000-2 34T-BB - Biostern (abstore.pl)

lub Tarcza SMCRM70 30T do FCM7000 - Biostern (abstore.pl)

oraz suport SMBBMT800 suport XT BSA - Biostern (abstore.pl)
 

Jeśli chcesz większy blat to trzeba szukać alternatywnych (chińszczyzna albo marki wydmuszki, które twierdzą, że produkują w PL).

FC-MT300 mają wymienne blaty więc z powodzeniem możesz przerobić swoją korbę stosując każdy blat NW o rozstawie otworów 104mm (zmierz wcześniej czy czasami nie zrobili 96mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 104 mm

Posiadam już zewnętrzne łożyska. Ja wiem, że mógłbym wstawić zębatki NW, pewnie w miejsce środkowej ale jak z linią łańcucha i innymi sprawami technicznymi? 

Blat myślę, że 32,34 albo 36. 

Posiadam rower na dalekie jazdy asfalt szuter i chciałbym jeszcze coś takiego jak w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wizualnie będzie to wyglądać słabo. 

Mam też niestety na punkcie wizualnym fanaberie. 

Ale wizualnie będzie to wyglądać słabo. 

Mam też niestety na punkcie wizualnym fanaberie. 

Pozostanę przy SLX m 7000

Teraz kwestia techniczna jak z podkładkami ile po danej stronie jak z linią łańcucha itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mufa 68mm

Ok, dlatego pytam bo nie wiem czy pod 1 blat coś w tej kwestii się zmienia i czy linia łańcucha też wynosi 50mm.

A reszta komponentów pasuje co wyżej wymieniłem?

Jeżeli jest wszystko, zgrane i będzie to hulać to proszę o potwierdzenie i z góry dziękuję Ci za zainteresowanie się tematem. 

Mam jeszcze jedno pytanie teoretyczne, czy ten slx M7000 ma ramiona drążone i czy nie wpływa to na wytrzymałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podkładki o tych grubościach:

3x2,5

1x1,8

1x0,7

Pytanie: blat Narrow Wide chińszczyzna 34 z bez problemu zadziała z tym wszystkim i czy muszę zakupić suport dedykowany do tej korby, czy wystarczy ten jaki posiadam deore BB52.

Dedykowana do slx kosztuje 118 pln nie chodzi o cenę tylko chcę pośmigać na tej tańszej i wyciągnąć ewentualne wnioski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bcd 96

Ja wiem że rama nie cud ale mi się podoba, dla mnie to się liczy. Nie chodzilo mi, że narrow wide tylko na korbie 3 rz wywalając 1 i 3 blat i wstawiając NW w miejsce środkowej tarczy niezbyt to będzie wyglądać i zawsze to będzie mnie razić. 

Dokumosa dzięki za pomoc. 

Pozdrawiam Wszystkich i do usłyszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...