Skocz do zawartości

[korba] Zapieczona i obrobiona śruba.


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam najmniejszy blat w korbie trzyrzędowej. Przykręcony czterema śrubami imbusowymi do pająka. Pomimo używanie dobrej klasy kluczy Uniora dwie z nie odpuszczają, gniazdo już obrobione, klucz kreci się dookoła. Co teraz ? Jakieś wykrętaki, inne pomysły?

Nakładki do wykręcanie odpadają bo łeb śruby wystaje najwyżej 1mm ponad powierzchnię zębatki. Do głowy przychodzą mi tylko wykrętaki, ale nie korzystałem nigdy i nie mam doświadczenia. Pełno tego w sieci, ale co kupić żeby wykonało swoje zadanie. Nie chciał bym kupić jakiegoś szmelcu. Nagrzewanie korby ...to już raczej jako ostateczność i raczej będę to zlecał do jakiegoś serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wykrętakach wiem..nawet miałem już w koszyku, ale tak jak psiałem pomógł zwykły Torx więc na razie zrezygnowałem.

Patent z podgrzewaniem stosowałem kiedyś gdy sztyca się zapiekła. To już jest trochę zabawy i nie każdy ma do tego warunki. W przypadku, który tu opisuję trzeba by raczej podgrzewać korbę bo chodzi o to żeby zwiększyła ona swą objętość umożliwiając łatwiejsze wykręcanie śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, też tak myślałem. Jednak podgrzewając śrubę, nie da rady nie podgrzać przy okazji materiału, w który jest wkręcona, po drugie w trakcie grzania dochodzi do zmian naprężeń i to widocznie pomaga. Podpatrzone w jednym serwisie :)

A czy zabawy, zwykły palnik na na nabój gazowy, odpowiednio ustawiony płomień, parę chwil. Jeśli tylko jest pod ręką to warto spróbować, ale to i tak działa najlepiej kiedy śruba jest jeszcze cała :)

Najważniejsze, że udało się prostym sposobem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...