Skocz do zawartości

[do 1500 na raty] MTB


pablo945

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się doradzić odnośnie roweru górskiego do 1500 zł, na allegro znalazłem coś takiego ale czy to dobre nie wiem może ktoś pomoże w ocenie: https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-xc-29-shimano-tarcze-aluminium-10919186611

Mój wzrost to 181-183cm (na dowodzie 183 ale możliwe że się skurczyłem po 9 latach :D), moja waga to 103-106kg z tego co sprawdzałem rama 19" oraz koła 29" będą idealne, niestety nie ma zbyt dużego wyboru a jak jest to jakieś nieznane marki co do których nie jestem przekonany, przeglądałem sklepy rowerowe online niestety ceny są ponad normę jaką mogę przeznaczyć.

Rower mam zamiar używać codziennie w dojazdach do pracy, zastanawiałem się nad trekkingiem ale jako iż w mieście którym mieszkam jest górzysty teren i dosyć często są jakieś przeszkody na chodniku lub drodze zdecydowałem się że wybiorę rower górski.

Płatność ratalna najlepiej by mi odpowiadała. Do roweru zamierzam również dokupić jakiegoś dobregu u-locka z uchwytami oraz wygodne siodełko.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc w doborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to coś nie jest nawet 1000 warte. :)

No i... Nie wyobrażam sobie, jak straszne przeszkody muszą leżeć na chodnikach w Twoim mieście, że potrzebujesz do ich pokonania roweru górskiego... Zwalone drzewa? Wyrwy po trzęsieniu ziemi? Ciała po nocnych strzelaninach? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi... :o

Decathlon patrzyłeś? Albo rowery crossowe popularnych tanich marek jak Lazaro czy Kands? W mojej opinii rower "górski" nie jest Ci do niczego potrzebny, cross wystarczy. Ba! Wystarczy jakiś typowy "commuter", skoro będziesz nim jeździł tylko po mieście do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TheJW napisał:

Przecież to coś nie jest nawet 1000 warte. :)

No i... Nie wyobrażam sobie, jak straszne przeszkody muszą leżeć na chodnikach w Twoim mieście, że potrzebujesz do ich pokonania roweru górskiego... Zwalone drzewa? Wyrwy po trzęsieniu ziemi? Ciała po nocnych strzelaninach? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi... :o

Decathlon patrzyłeś? Albo rowery crossowe popularnych tanich marek jak Lazaro czy Kands? W mojej opinii rower "górski" nie jest Ci do niczego potrzebny, cross wystarczy. Wystarczy jakiś typowy "commuter", skoro będziesz nim jeździł tylko po mieście do pracy.

Obejrzę jeszcze raz crossowe, w sensie zależy mi na tym żeby pod górkę się wygodnie jechało, gdyż dom jest położony na wzniesieniu, może z tymi przeszkodami trochę przesadziłem, w większości przypadków zamierzam używać chodników niż asfaltu, zbyt duże korki z rana do pracy jak i z powrotem.

@kipcior

Nie mam, przeniosłem się niedawno do miasta, poprzedni co używałem to trekking z komuni jeszcze 😀 obecnie niezdatny do użytku, rama zardzewiała, nie na mój wzrost.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...