Skocz do zawartości

[Renowacja] Kompleksowy serwis roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wielu Wam moje pytanie pewnie wyda się prozaiczne, ale jednak spróbuje. Chciałbym w okresie jesienno-zimowym zrobić generalny serwis mojego 13-letniego roweru trekkingowego. Wcześniej nigdy czegoś takiego nie robiłem, o ile prace w postaci odkręcania poszczególnych elementów nie są jakieś problematyczne to zastanawia mnie kwestia linek do przerzutek (hamulce są hydrauliczne). W kilku filmikach spotkałem się z tym, że osobą demontująca wszystko do ramy ucina linki, czy można je po prostu zdjąć razem z manetkami itp i potem założyć, czy nie jest to warte wyprawki? Btw, czy osoba, która nigdy nie rozbierała roweru jest w stanie poradzić z takim zadaniem, żeby nie uszkodzić sprzętu czy jednak lepiej zlecić to profesjonalistom? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego co jest do zrobienia i dostępnych narzędzi. Jeśli przez 13 lat masz ten sam olej hydrauliczny to warto byłoby to w końcu wymienić

Osobiście jestem zdania, że rower (tym bardziej prosty) to nie jest skomplikowana konstrukcja i każdy kto ma minimum zdolności manualnych temat ogarnie. W internecie znajdziesz ogrom wiedzy na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia są, chęci też, jedynie obawy, że skoro 13 lat działa to czy jak 'otworze' to się rozsypie 🙂 Jednak chciałbym przy okazji trochę nauczyć się obsługi samodzielnej, w szczeólności, że na forum wiele pomocnych osób jest 🙂

Olej wymieniałem w tym roku, na szczescie hamulce Magury HS33 są mało wymagające 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...