Skocz do zawartości

[2500] Rower wyprawowy- konkretne modele


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Ogólnie to teraz z tego co się orientuje to jest problem z dobrymi rowerami przez tego covida

"Dobre" są niestety kilka razy droższe

Czym ma być w ogóle rower wyprawowy jak to nazywasz? Bo w linkach same mieszczuchy

A jeśli te rowery spełniają jakieś tam twoje wymagania to możesz losować, technicznie prawie to samo

Jedynie kross na minus za wolnobieg bo reszta ma kasety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krosa odpuść . Ma napęd na wolnobiegu . To słabsze rozwiązanie niż kaseta .

Najdroższy - Tabou  ma najlepszy osprzęt . Tylko że pierwszy raz słyszę o tej marce więc trudno powiedzieć coś o ramie , a to najważniejsza część roweru . W kontekście roweru wyprawowego nie przekonuje mnie też mocowanie bagażnika do błotnika . Może tam jest jakiś płaskownik łączący błotnik z ramą , jakieś wzmocnienie ? Nie wiem . W każdym razie gdyby to było tylko przykręcone do błotnika miałbym obawy o wytrzymałość i stabilność konstrukcji .

Tańszy unibike jest taki sobie . Nie zachwyca ale też nie ma nic co by go dyskwalifikowało . Marny ale będzie jeździł . Bardzo miękkich przełożeń nie ma ale to odczułbyś tylko na długich ,  stromych podjazdach . Albo na bardzo stromych .

Droższy unibike jest już ok . Tzn szału nie ma ale to poprawnie zestawiony rower turystyczny . Tylko że dałeś linka do damskiego modelu .

Czyli ja wybierałbym między Uni -Voyager ( ale jednak męskim ) a Tabou jeśli obejrzałbym bym go w realu . Zresztą każdy rower trzeba obejrzeć w realu i przymierzyć .

Edit - droższy Uni ma takie same miękkie przełożenia jak tańszy 28:32=0,87 , nie przyzwyczajaj się też do łańcucha . Seria Z jest zadaje się dość słaba i trzeba by go szybko wymienić na np KMC X8 . Amory we wszystkich rowerach z linków są raczej słabe .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ile muszę dać aby mieć dobry trwały rower- 4000 zł? Chodzi mi o wypady na 150 km na dwa dni w zasadzie co kilka tygodni. Ten Trekking Voyagera chyba będzie ok. Kupił bym rower crossowy, ale ich nigdzie nie ma na mój rozmiar- chodzi mi o unibike flash https://aventurasport.pl/pl/p/Rower-crossowy-Unibike-FLASH-EQM-23GRAFITOWO-NIEBIESKI-2021/94899 Jakbym go gdzieś znalazł we Wrocku to w ciemno bym brał, bo do 2500 najlepszy taki rower podobno- no może wersja bez eq bo ten bagażnik słaby słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...