Skocz do zawartości

[opony] gravel/teren


niuti

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, 

doradźcie coś w sensie jakie opony i szerokość założyć do gravela. Wyjazdy głównie, las, szutr, kamienie, korzenie, piach itp. To główne przeznaczenie tych opon, wszelkie asfalty itp. sprawa drugorzędna. 

Zanabyłem sobie takiego używanego, ma tam jakieś Kendy szer. 35, ale to cieniutkie moim zdaniem i strach się bać zejść z ciśnieniem. 

Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niuti napisał:

las, szutr, kamienie, korzenie,

Miałem Maxxis Ramblery 38mm, mam Tufo Thundero 40mm obie tak samo w porządku radzą sobie w takich warunkach. Nie mam porównania do innych gravelowych.

W piachu jechałem tylko na Tufo i było słabo. Krótki kawałek na Gravelkingach chyba 43 i efekt ten sam. Fatbike na 4,8" radził sobie jakby lepiej ;) 

W błocie ujdzie, jakoś tam sobie radzą, no chyba że jest po kostki to już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ramblerach 40mm trochę gór zjechałem. Teraz mam Conti Terra Trail teoretycznie 47mm (praktycznie 45mm) i są nawet lepsze bo większe.

W międzyczasie sprawdzałem coś takiego jak Chaoyang Merlin i to jest kupa. Nie udało mi się tego uszczelnić na mleku, poza tym to były opony z betonu. Zero ścierania, zero przyczepności :)

Generalnie jak największe i bez dętek, żeby nie pompować za mocno ze strachu przed dobiciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skom25 napisał:

A może Continental Race King? Tyle że one mają 35c, pytanie czy nie za mało.

Nie wiem własnie, nie znam sie na gravelowych oponach kompletnie jaką szerokość brać pod uwagę. Teraz mam 35cm Kendy i wydają mnie się wąskie , ale mam porównania do bieżników typu Maxxisy agresywne (DHF, DHR) czy lżejsze Conti (Kingi) i szerokości 2.35-2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niuti napisał:

Ludzie wychwalają z tego co przeglądałem Panaracer

Mam wersję SS 43 mm. Są świetne, komfortowe i mają małe opory toczenia. Na swojej stałej trasie mam 2 odcinki niewielkiego piasku po 20-30 metrów. Trekingiem na Schwalbe Marathon Mondial przejeżdżam je nawet niespecjalnie zauważając że jest w ogóle jakiś jakiś piasek. Gravelem na tych Panaracerach schodzę z roweru i go przeprowadzam. Raz próbowałem przejechać ale już więcej nie próbuję :)  Za to na twardym podłożu szutrowym jest szybko i bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

A ile Ci wejdzie w ramę i widelec? Możemy sobie tutaj rozprawiać, a okaże się że wejdzie 35c i tyle.

Gravel to nie MTB, nie oczekuj nie wiadomo czego.

Coś czuje że temat zaczyna schodzić na jakieś dziwne tory ( "Gravel nie MTB", "kupowali MTB i jeżdzili po asfalcie").

To czym ktoś jezdzi i gdzie to chyba nie ten temat i niech sobie jezdzi szosą po szlakach.

Wracając.........wejdzie myślę i 45c. Nie mam jak zmierzyć na tę chwilę ale prześwit spory. Obecne które mam to chyba slicki, drobne rowki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz spróbować czegoś szerszego i nie wydać zbyt dużo to warta uwagi jest ta opona (dostępna w szerokości od 35-50 mm, choć nie wiem jak z realną szrokością):

https://allegro.pl/oferta/opona-kenda-700-x-45c-k1185-piedmont-30tpi-treking-10705310969

Nie miałem, ale chyba w końcu sam kupię, na tył do crossa do kompletu z Furious Fredem z przodu.

Z tych które miałem polecam Continental ATRide (dawna CrossRide, realnie ma około 38 mm - szkoda, że nie ma szerszej wersji):

https://allegro.pl/oferta/opona-continental-at-ride-28x1-6-zwijana-9888505430

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, niuti napisał:

Panowie, 

doradźcie coś w sensie jakie opony i szerokość założyć do gravela. Wyjazdy głównie, las, szutr, kamienie, korzenie, piach itp. To główne przeznaczenie tych opon, wszelkie asfalty itp. sprawa drugorzędna. 

 

Najszersze jakie wejdą z jak najbardziej agresywnym bieżnikiem, wszystko z odpowiednim ciśnieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...