Skocz do zawartości

[6400] Orbea Avant H30


airbus321

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnych czasach ciężko stwierdzić czy coś jest warte swojej ceny, czy nie. Chcesz nowy rower, to płać (i płacz)... ;)

Zresztą szosy na szczękach i dobrym osprzęcie (np. 105) to powoli wymierający gatunek, więc u wielu innych producentów nawet nie ma odpowiedników tego modelu. Trek, Scott, czy Giant już nic podobnego nie oferują. Aluminiowy Spec na szczękach i 105 kosztuje na stronie 6999 PLN. Nigdy nie miałem do czynienia z Orbeą, więc ciężko mi stwierdzić jak frameset wypada w porównaniu np. ze Specem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygiąda przyzwoicie ale i nie ma nic co by było specjalnie atutem tego roweru, aluminiowa rama i najtańsze koła. Przy czym o samej ramie pojęcia nie mam.

Akurat rozmiar M jest teraz dostępny : https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-edr-af-105/_/R-p-305449?mc=8529300&c=Czarny

Różnice 1400zł można by śmiało spożytkować np na pomiar mocy. Taniej i lepsze koła niż podstawowe shimano rs100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, airbus321 napisał:

Jestem na przełomie S/M.

Czyli jaki wzrost/przekrok? Zresztą żeby być pewnym rozmiaru to trzeba trochę kilometrów zrobić a Ty dodatkowo nie masz żadnego doświadczenia, nie jesteś w stanie określić co jest ok a co nie

Zobacz sobie na to, świetny stosunek jakość/cena, bardzo dobra rama, dobre koła. A przy okazji w końcu się pojawiły "na stanie"

https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-105-2693206?product_shape=mandarin+red

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "problem" rysela rozwiązał się sam, bo rozmiaru S nie ma na stronie. Udało mi się znaleźć Orbeę na jednym ze sklepów internetowych w rozmiarze 53 w promocji "bez vat" za 5200 to już chyba lepsza cena niż 6400 ;) Zwłaszcza, że rower to dopiero początek wydatków;) Przymierzę się jutro i najwyżej jeśli się zdecyduję zamówię tańszy przez internet. Chociaż ten Rose kusi, ale jednak ponad 1000 zł drożej jeśli ta promocję się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 14:34, airbus321 napisał:

Problem w tym, że wolałbym już nie dokładać i tak chciałem zatrzymać się na 6000:) I mniej więcej kapkę poniżej da się ten rower nabyć.

Sprawdź Romety. Romet Huragan 4 jest dostępny na ich stronie za 5 000 zł. Podobna waga, tańszy o 1400 zł, pełna Tiagra, obręcze Rodi, siodło Fizik. Fajny rower. 

Za 6 tys. zł Huragan CRD na pełnym 105, z komponentami Fizik o masie 8,4 kg, ale chyba niedostępny. Za to CRD Team za niewiele więcej niż Orbea można kupić na allegro u niektórych dealerów, akurat rama 53 cm jest dostępna, mogłaby być dobra na Ciebie. Ultegra i waga 7 kg z kawałkiem, tylko to jest chyba rama w całości karbonowa, nie wiem czy taką chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rometów praktycznie nie ma. Chyba pójdę w stronę ROSE. Tylko tutaj pytanie, bo zmierzyć roweru nie ma jak z moimi 174cm/78cm iśc w stronę rozmiaru 51 czy 53?

  • Top tube length (mm)    -  521 vs  533

  • reach (mm) 373 vs 378

  • stack (mm) 534 vs 549

 

https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-105-2693206?product_shape=mandarin+red&article_size=51cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest punktem wyjścia przy takim dobieraniu rozmiaru? Przekrok czy przekrok+wzrost? Bo te moje 78 to znowu na krawędzi 51 i 53, teoretyzując jeśli miałbym 1-2 cm mniej to już bym wpadał w rozmiar 51 czy ze względu na wzrost i długość rury górnej zostałbym na rozmiarze 53?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci kilka podpowiedzi i sam wyciągnij wnioski.

1. Przy takim wzroście i przekroku (zmierz jeszcze raz bo jest bardzo wątpliwy) będziesz miał b. nisko siodełko. Ramy race w Twoim przypadku będą dla Ciebie endurance... A endurance będą krzesłami do siedzenia prosto.

2. Nad ramą wisisz tułowiem A skoro nogi Masz krótkie to tułw... no właśnie dlugi. To jaką powinieneś mieć ramę krótszą czy dłuższą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...