Skocz do zawartości

[rower] merida crossway 500 czy romet orkan 8m


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek - jestem laikiem jak chodzi o rowery, dlatego proszę o wyrozumiałość. Dużo jeżdżę w terenach leśnych, częściowo po drogach asfaltowych i betonowych dlatego też wybór padł na rower crossowy. Mam dylemat czy kupić Rometa Orkana 8m za 3399 czy jednak dołożyć do Meridy 500 za 4499. Nie chciałbym przepłacać jeśli nie warto bo różnica 1100zł jest spora a parametry chyba na podobnym poziomie? Czy jednak jestem w błędzie? Pomóżcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miał bym wybierać to wolał bym dołożyć i kupić meride ,rometa sobie odpuść  , kolega sobie kupił ze by do pracy dojeżdżacz ,parę razy jechał w deszczu i mu rower zardzewiał :) merida jest na lepszych podzespołach i dużej będziesz się cieszył  bezawaryjnością ,a jaka to merida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego wkłada Romet, czego nie wkłada Merida że nagle rdzewieje?

Ramy są z aluminium które nie rdzewieje. Napęd jaki by nie był, jest ze stali więc po deszczu trzeba o niego zadbać. Cała reszta komponentów to Aluminium.

Co może zardzewieć? Może śrubki, ale to w obydwu przypadkach.

Więc jest to bezsensowny argument, bo pod względem użytych materiałów i podatności na rdzewienie, przeciętne modele wszystkich producentów są IDENTYCZNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj kolego............ patrz , koleś zadał pytanie bo jak sam napisał jest laikiem w tym temacie ,nie sądzę ze będzie tak przykładał się do  konserwacji jak na przykładny Ty czy tam ja...my to kochamy (przynajmniej ja) ale większość ludzi ma rowery po to ze by na nich jeździć a nie ze by np.po każdej jeździe nakładać na amortyzator brunox , wkłada taki rower do garażu ,piwnicy ,na strych i zapomina o tym bo ma inne sprawy na głowie,tutaj przytoczę jeszcze raz temat roweru"romet" kolegi ten rower miał mu służyć jako środek transportu do pracy i z pracy , uwierz mi nic z tym rowerem nie robił , efekt ? 3 miesiące i piasty zardzewiałe ,blat rudy ,stery juz zmienione ,niektóre śruby rudawe itd.jednym słowem rower wygląda jak by miał minimum 10 lat , proszę Cię nie mów mi ze merida nie jest lepsza od romata pod względem osprzętu , i ze by była jasność ja tu się nie podpieram rowerem kolegi poprostu jest lepiej dołożyć i kupić coś lepszego wszystko na ten temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ko17Faktycznie nie znam się ale jak porównuję specyfikację obu rowerów (porównuję, czyli po prostu czytam o podzespołach bo doświadczenia nie mam i dlatego proszę o poradę) to wydaje mi się, że podzespoły są na podobnym poziomie w obu rowerach (PO OPISACH)... Po raz kolejny powtórzę WYDAJE MI SIĘ, dlatego jeśli się mylę to mnie poprawcie. Dodam tylko, że różnica w cenie (1100 zł) jest dla mnie osobiście dosyć spora dlatego główne pytanie to czy warto ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osprzętu jest tej samej klasy, Romet ma korbę ze zintegrowaną osią i łożyskami htII, w meridzie to korba mocowana do osi na kwadrat, niby mniej sztywne, ale trwalsze (chociaż kto wie, kiedyś suporty octalink były trwalsze od htII, ostatnie dwa zakupy szły w śmieci po 8000 km, z kwadratami może być to samo), merida ma sztywny mostek, romet regulowany (to raczej cecha, niż wada albo zaleta). Zastanawia mnie różnica w wadze - romet ma o jakieś 200 gram lżejszą korbę, ale o 400 gram cięższe opony, skąd się bierze pozostały kilogram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ko17 napisał:

poprostu jest lepiej dołożyć i kupić coś lepszego

Co tam w tej Meridzie jest lepszego, że warta różnicy? Śruby ma nierdzewne i nie pordzewieje po 3 miesiącach trzymania w piwnicy po deszczu? Nie wiem jaki rower miałbym kupić, aby nie łapała go ruda, bo już widziałem pordzewiałe fulle za 25k pln, tam to dopiero dziadostwo robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Romet pod kątem osprzętu wypada lepiej.

Tak, zgadzam się tylko żeby go ruda nie zezarła, bo będzie wyglądała jakby miała 10 lat. Taki żarcik 😀.

A przy okazji - te piasty HB-RM35 to jak się plasują w hierarchii? Coś nie mogę wygooglować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...