Skocz do zawartości

[Łańcuch] X01 - wycofali z produkcji? Czy padł ofiarą covida?


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa...wytrzymuje... :D Kupiłem nową kasetę, kupiłem 3 łańcuchy X01, wymieniałem co 350km. Napęd ma niecałe 3000 i nadaje się na złom, bo po kolejnej wymianie łańcucha - przeskakuje. Żeby było śmieszniej, po kilkudziesięciu kilometrach (miałem nadzieję, że się ułoży) wróciłem do poprzedniego łańcucha, który też już przeskakuje. Może faktycznie wyciąga się wolniej niż KMC X12 czy GX, ale sumarycznie na jedno wychodzi, bo problem nie jest w łańcuchach, a w gównianych "delikatnych" kasetach.  Chłam jakich mało, ostatni napęd SRAMa jakiego używam płacąc za to z własnej kieszeni. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam zupełnie odmienne zdanie. Kasety Srama i łańcuchy z wyższych grup (X01/XX1) są trwałe, natomiast Shimano przy tym to plastelina, ale co kto lubi. Może są jakieś warunki w których jeden napęd sprawdzi się lepiej od drugiego i nie ma znaczenie jakiej jest klaty i producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 12:02, TheJW napisał:

bo problem nie jest w łańcuchach, a w gównianych "delikatnych" kasetach.  Chłam jakich mało, ostatni napęd SRAMa jakiego używam płacąc za to z własnej kieszeni. :)

 

Załóż  nie gównianą i tańszą . Szkoda drogiej na niziny mazowieckie , też tak zrobiłem ..

@bogus92 „Moim zdaniem warto.„ rozwiń proszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma za bardzo czego rozwijać. Temat już wałkowany wiele razy. XX1 jest twardym i zarazem trwałym łańcuchem. Degradacja kasety następuje bardzo wolno, w związku z czym cały napęd wytrzymuje dłużej. W porównaniu do GX wyciągnięcie łańcucha jest zdecydowanie wolniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bogus92 napisał:

Nie ma za bardzo czego rozwijać. Temat już wałkowany wiele razy

Ok. Nie sprawdzałem .. mnie ciekawi różnica pomiędzy x01 a xx1 ,zastanawiam się nad xx1 , bo do tej pory zatrzymałem się na x01 .

12 godzin temu, Clip napisał:

Masakra. Za cały rower zapłaciłem 8k

Po prostu za mało wydałeś na rower :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...