Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana napędu i osprzętu


etot

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Jeżdżę rowerem trekingowym Giant Expression i po sezonie chciałbym wymienić cały napęd i osprzęt no coś lepszego niż mam w tej chwili (o co nie trudno ) tj Turney 21 biegowy.

Nie mam pojęcia jaki jest potrzebny budżet na taką zmianę ale chciałbym coś w miarę dobrego w przyzwoitej cenie. Jeżdżę po mieście - do pracy, ale jak tylko mam chwilę to po leśnych duktach i gdzie tylko się da przejechać trekingiem. Prawdopodobnie trzeba będzie wymienić koła ale jeśli to możliwe to chciałbym zachować / kupić koło z dynamem w piaście.

Z góry dziękuję za pomoc w doborze :)

Fachowe nazewnictwo może mi sprawić trudność ale doszkolę się, a mechanicznie na pewno dam radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, czy nie lepiej poszukać innego roweru. Masz słabą ramę na słabym osprzęcie i słabych kołach. Tak naprawdę do wymiany będziesz miał "wszystko" oprócz ramy, która jest niskiej klasy

jakiś randomowy link https://www.olx.pl/d/oferta/rower-crossowy-nishiki-28-105-hydraulika-mozliwa-wysylka-CID767-IDKIj2r.html#af9287a783

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz wymienić i co dokladnie z napędu? Coś nie działa, jest zuzyte? Bo o ile widzę z opisu tego roweru, to jest podstawowy model i upgrade do chociazby jakiegoś sensownego 3x9 będzie wymagał wymiany polowy roweru. I kupę kasy, szczególnie z obecnymi cenami. A pożytek z tego dla rowerzysty będzie średnio zauważalny.

Może warto się zastanowić nad sprzedażą? I kupnem czegoś porządnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma już trochę przejechane i z tego co powiedzieli mi w serwisie to do wymiany są zębatki, a i klamkomanetki nadgryzł żąb czasu i za chwilę nie będę widział który bieg jest wrzucony.

Wiem, że rower jest mocno budżetowy ale bardzo odpowiada mi kształt ramy i to jak się nim jeździ, pozycja za kierownicą. Oczywiście nie upieram się na modyfikacji i rozważę zakup innych modeli rowerów. Jeśli jednak to nie kłopot to poproszę o podpowiedź który osprzęt i oczywiście na które modele rowerów zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo do wymiany na podobne do tego co masz teraz: wolnobieg z tylu, łańcuch, korba, ewentualnie suport, linki, pancerze. No i podstawowy serwis pozostalych komponentow. I na tym by pozostałem. Zmatowiałe okienka na manetkach naprawialem bardzo drobnym papierem sciernym 1000 lub 2000.

Nie budżetowo to do wymiany tylne kolo (z piastą pod kasetę), zakup kasety x9, łańcucha, korby, suport, klamkomanetka (co najmniej prawa). Jak dobrze pójdzie to przerzutki i lewa klamkomanetka mogą zostać, jak nie dobrze to też do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę używanych części z prostego powodu - moja dotychczasowa wiedza nie pozwala mi  zweryfikować ich stanu technicznego.

Dlatego wolę kupić nowe i wymienić ale do tego potrzebuję Waszej pomocy, tzn potrzebuję informację jakie koła kupić (model, typ). Jakie przerzutki, które klamkomanetki, korby suport, żeby wszystko do siebie pasowało. Nie chodzi o najwyższą półkę ale takie które będą się dobrze spisywać. Jeśli po przeliczeniu kosztów stwierdzę, że to bez sensu i lepiej poszukać nowego roweru to tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie.

Muszę przyznać że zabolało. Po takim zabiegu będę miał rower, którym powinien parę lat pojeździć. Mogę też zainwestować w nowy rower tylko czy w granicach 2 tys. da się coś przyzwoitego znaleźć? Raczej nie.

Zastanowię się, może kupię część w używkach a część w nowych albo wymienię wolnobieg na nowy i poczekam na lepsze czasy na zakup nowego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostajemy przy trekingowych za 1500-2000 da się kupić Romet Wagant 4.0\5.0, coś z produkcji Kands\Lazaro\Spartacus na allegro, Indiana x-road 3.0\4.0 z Avans. Będzie to nowsze i lepsze od twego Gianta, ale jakiegoś ogromnego skoku jakościowego raczej się nie spodziewaj. Ewentualnie może coś z produkcji Unibike lub Northtec da się upolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...