Skocz do zawartości

[Nerka i plecak] zakup


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejnymi rzeczami które planuję kupić są nerka i plecak. Na nerkę chciałbym wydać max 300 zł na plecak 600 zł. 

Co do nerki mam w sumie 2 typu:

- Camelbak Repack - tu dużym minusem jest podobno bukłak, za to atutem cena - jest do zdobycia za 250 zł

- Osprey Seral 7 - tu dużym plusem i minusem jednocześnie jest rozmiar nerki 7l 😲

Nerka Evoca i Source Hipster Ultra odpadają ze względu na budżet.

Jeżeli chodzi o plecak to pod uwagę biorę:

- Osprey raptor - trochę mały

- Camelbak H.A.W.G - tu mały minusem jest kolorystyka

Podobno wielką zaletą Camelbaka jest system wentylacyjny pleców. Chciałbym, żeby plecak jednocześnie robił za plecak "cywilny".

macie jakieś uwagi na ich temat. Może polecicie coś innego? Jakiś Deuter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerka - córka kupiła https://www.decathlon.pl/p/torba-rowerowa-nerka-z-buklakiem-am-4-l-1-5-l-wody/_/R-p-309654?mc=8540533 - pożyczałem - bardzo fajna - zapomina się, że jest. Z bukłakiem, nie za wielka i pół budżetu. Natomiast plecaki z Deca mnie nie przekonują. Mam Shimano (nie polecam), żona ma Gianta (cena ponad 500) i jest świetny ale z uwagi na ostry błękit - mało cywilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Evoca Hip Pack Pro z bukłakiem - ma 3 litry pojemności i przy zapakowaniu wszystkiego z pełnym bukłakiem, ciężko ulokować gdzieś w środku standardową dętkę. Gdybym miał kupować jeszcze raz, chyba wziąłbym coś w okolicach 4-5 litrów pojemności. 7 litrów Ospreya wydaje się już być już zdecydowanie za duża.

Jeżeli chodzi o plecak to mocno się zastanawiam nad Scottem Trail Rocket FR'26 - zerknij na niego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szym3kSzym3k napisał:

Kolejnymi rzeczami które planuję kupić są nerka i plecak. Na nerkę chciałbym wydać max 300 zł na plecak 600 zł. 

Co do nerki mam w sumie 2 typu:

- Camelbak Repack - tu dużym minusem jest podobno bukłak, za to atutem cena - jest do zdobycia za 250 zł

- Osprey Seral 7 - tu dużym plusem i minusem jednocześnie jest rozmiar nerki 7l 😲

Nerka Evoca i Source Hipster Ultra odpadają ze względu na budżet.

Jeżeli chodzi o plecak to pod uwagę biorę:

- Osprey raptor - trochę mały

- Camelbak H.A.W.G - tu mały minusem jest kolorystyka

Podobno wielką zaletą Camelbaka jest system wentylacyjny pleców. Chciałbym, żeby plecak jednocześnie robił za plecak "cywilny".

macie jakieś uwagi na ich temat. Może polecicie coś innego? Jakiś Deuter?

Z niedrogich nerek jest jeszcze np. Pinguin https://www.snowboard-online.pl/nerka-pinguin-hip-bag-nylon-black/ albo Deuter https://www.explore.pl/Pojemna-biodrowka-sportowa-Deuter-Pulse-3-Cranberry/5677.html . Serala nie kupiłem właśnie ze względu na wielkość. Za bardzo zbliża się do plecaka. :)

Mam obie, są całkiem OK, ale mam też Evoc Pro i jego szeroki pas oraz trzymanie przebijają każdą nerkę z wąskim paskiem. Więc jeżdżę tylko z Evoc. Kumpel używa Pinguina na rowerze i nie narzeka.

Z plecaków używam tylko takich z siatką oddalającą od pleców. Np. jak w Deuter Air Exp, albo kiedyś Osprey 15. Osprey jest zdecydowanie lżejszy od Deutera Air Exp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojciojakoś nie mam przekonania (pewnie niesłusznie) do rzeczy z Deca. Podlinkujesz proszę ten plecak Gianta?

@Gharalionwłaśnie obawiam się że 3 litry to za mało, a poza tym Evoc jest poza moim budżetem. Co do Ospreya też mam objawy, że będzie za duży, choć ludzie ta nerkę bardzo chwalą. Co do Scotta -26 litrów jak na plecak rowerowy to chyba za dużo?

@solar21o Pingwinie też czytałem. Chyba nawet go polecają na forum Enduro Trophy. Dzięki za podpowiedź z Deuterem. Popatrzę na plecak. Jeżeli chodzi o ich nerki to raczej słabe opinie mają. Wadą Deutera niestety jest to, że w komplecie nie dostajemy bukłaka.

 

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość, zobacz ten plecak:

https://www.decathlon.pl/p/plecak-z-buklakiem-na-rower-mtb-st-900-12-l-2-l-wody/_/R-p-10189

Są pewnie ładniejsze, ale stosunek ceny do jakości działa na jego korzyść. Czasami używam na wycieczki piesze. Ma dobry system wentylacji, wytrzymałe materiały i buklak w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą opisywaną na 1Enduro nerkę Camelbaka od początku sezonu. Zamknięcie bukłaka faktycznie jest nieporozumieniem, ale można to przeżyć, bo sama nerka jest świetna. Żona ma Dakine Hot Laps 5l: świetny bukłak Hydrapack (jak w Evoc) i troczki na ochraniacze / jakąś wiatrówkę. Minusem jest gorsze mocowanie wężyka, niż w Camelbaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...