Skocz do zawartości

[Wymiana hamulców] z Tektro HD-M285 na coś lepszego.


Rekomendowane odpowiedzi

Póki co się na nich nie zawiodłem. W każdym razie napisałem do Shimano i odpisali że będzie pasowało. Jutro zamawiam. Wybór padł na Shimano, do Magury zniechęciły mnie trudności w serwisowaniu. Tak jak napisaliście - i tak będę zadowolony bo w porównaniu do tego co mam teraz to przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosaa powiedz mi jeszcze proszę, czy jest manetka która by była kompatybilna z moją przerzutką RD-M7000 Shadow Plus 11-S a zrzucała po 2 zębatki i układała się ładnie z hamulcem m6120? I czy brać manetkę z obejmą do tych hamulców?

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce wymienione. W końcu padło na 2 x M6120. Czy dobrze czy nie już nie chcę nad tym myśleć. Zdecydowała prostota w serwisowaniu względem hamulców Magur.

Manetka od przerzutki jest stara i rzeczywiście wymusza niekomfortowe ułożenie kciuka więc potrzebna będzie jej wymiana.

I teraz pytanie (pewnie do @Dokumosa) czy jeżeli wezmę manetkę z obejmą M5100 to nie będzie też ciasno? Chodzi o to, że dźwignie obecnej manetki zachodzą na gripa i praktycznie dotykają kciuka. Czy to samo nie będzie się z M5100 z obejmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpiszę coś od siebie. Miałem cztery tłoki sram guide RS, były ok. Ale właśnie zmieniłem na shimano BR-M6100. Te hamulce są super. Mega wygodne, krótki skok klamki, oryginalne okładziny żywiczne na tarczach 203/180. I to mi wystarcza. Latam duże hopy, zjazdy, ściany, te hamulce są absolutnie wystarczające do mojej dosyć ostrej jazdy, a jak czytałem do twojej spokojnej to wystarczą w zupełności. Mój kolega ma czterotłoczkowe BRMT520 i tez są dobre. Jeszcze czterotłoczkowe Shimano najtańsze to Shimano Acera BR-MT420. Stosowane do elektryków. Nie wiem jak one działają ale takie hamulce są.

I jak hamulce to tylko shimano. Jeździłem na sram, hayes, avid, magura i Shimano. Shimano od modelu deore to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 22:08, Szym3kSzym3k napisał:

Hamulce wymienione. W końcu padło na 2 x M6120. Czy dobrze czy nie już nie chcę nad tym myśleć. Zdecydowała prostota w serwisowaniu względem hamulców Magur.

Manetka od przerzutki jest stara i rzeczywiście wymusza niekomfortowe ułożenie kciuka więc potrzebna będzie jej wymiana.

I teraz pytanie (pewnie do @Dokumosa) czy jeżeli wezmę manetkę z obejmą M5100 to nie będzie też ciasno? Chodzi o to, że dźwignie obecnej manetki zachodzą na gripa i praktycznie dotykają kciuka. Czy to samo nie będzie się z M5100 z obejmą?

Manetki M5100 na obejmę pasują na swoje miejsce do klamek m6100 (z kompletu od m6120) więc pomiędzy obejmę i podparcie kierownicy na kłamce.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 13.09.2021 o 21:24, Puklus napisał:

Ja bym tylko kupił dobre klamki. Najtańsze znośne klamki to br m501. to najniższy model z servo od shimano. Połączyć to z zaciskami tektro, klockami swiss albo innymi dobrymi i hamulec na pewno będzie bezawaryjny. Będzie miał tez dobra modulacje i siłę. 

Odkopię temat. Faktycznie tyle wystarczy?

Czytam właśnie że Tektro jest kompatybilne z Shimano, nigdy tego nie mieszałem.  A mam tych hamulców (M275, M285) parę, proste i bezawaryjne, myślałem czy by ich nie wzmocnić klockami półmetalicznymi i ewentualnie lepszymi tarczami, te Tektro (bo to chyba wina tarcz) strasznie hałasują podczas hamowania. Jakby dorzucić jeszcze krótką klamkę - wypas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...